50 ایده برای تولید محتوای خلاقانه – مجله Irandnn

میپردازد را دوست دارند. محتوای نظر سنجی بسیار به سئو سایت شما کمک میکند، گوگل سایتهایی که کاربران در آن فعالیت دارند را بسیار دوست دارد. و خبر بد این است که: ساخت یک محتوای موفقیت آمیز برای یک صنعت خسته کننده نیازمند این است که خیلی بیشتر به محتوا و SEO فکر کنید، شدیداً روی استراتژی محتوا و توسعه دادن آن تمرکز کنید. بهترین ایده برای کار، ساخت یک انجمن در سایت خودتان است. اگر انجام یک کار برای مخاطبان شما مهم است. مثلا آموزش کار با استوری اینستاگرام، آموزش خرید از سایت amazon و … مثلا در صورتی که به وردپرس (word press)، تسلط کافی داشته باشید، امکان ارائه خدمات در زمینه طراحی و پشتیبانی وب برایتان وجود خواهد داشت. مثلا شاید بخواهید چند ثانیه اول را حذف کنید یا میخواهید نوشتهای را روی فیلم اضافه کنید. این مقاله در سال چند بار به روز میشود تاجایی که سؤال چه محتوایی تولید کنیم دیگر در ذهن شما باقی نماند. در سایتهای انگلیسی نمودار ها و اینفوگرافیک های زیادی میبینید که مطمئنا به شما در انجام این کار کمک میکند، به طور مثال پیش بینیِ ((شغل های محبوب در ۵ سال آینده)).

محتواهای تاپ تِن، بسیار مورد علاقه مخاطبان هستند. در این نوع محتوا شما ده مورد از بهترین ها را معرفی میکنید: ۱۰ تا از بهترین سایت های آموزش دیجیتال مارکتینگ، ۱۰محصول آموزشی برتر در زمینه آموزش سئو، ۱۰ سوپر مارکت برتر اینترنتی و… در مورد آینده حوزه کاری خود پیش بینی کنید. اگر حوزه سایت شما تخصصی است، تولید محتوای خبری این حوزه در یک بخش جداگانه از سایتتان هم به افزایش رتبه شما کمک میکند و هم جذب مخاطب. اگر علاقه به تولید محتوای خبری دارید بهتر است در یک حوزه کاملا خاص وارد شوید و اخبار این حوزه را منتشر کنید. شما با نوشتن محتواهای “بدانید” یا “آیا میدانید” در حوزه تخصصیتان، میتوانید یک محتوای جذاب و مفید، هم برای این افراد و هم برای مابقی مخاطبان خود تولید کنید. این ابزار هم برای تولید محتوای ویدیوی کاربرد بسیار زیادی دارد و شما می توانید با کمک ضبط صفحه اسکرین، محتواهای زیادی را با کیفیّت بالا ضبط کنید. محتواهای تاپ تِن، بسیار مورد علاقه مخاطبان هستند. برای این کار مطالب مورد نظر خود را مرور کنید. چون که این شیوه آموزش نسبتا جدید است و بسیاری از مدارس از نحوه کار این آموزش و شیوه تولید محتوا مدرسه آگاهی کاملی ندارند از این رو استفاده از این شرکت ها می تواند راهکاری مناسبی برای آن ها باشد.

تولید محتوا علمی بروید، مصاحبه های زیادی با افراد مشهور در این سایت ها وجود دارد که شما میتوانید با تبدیل این پادکست ها به متن، یک محتوای مفید برای مخاطب تولید محتوا ورزشی در اینستاگرام خود تولید کنید. شاید از هر ۳یا ۴ عنوان موجود در فهرست بتوانید یک عنوان جذاب و مفید برای یک مقاله پیدا کنید و سپس مطالب کتاب را از زبان خود بنویسید. یک بازاریاب محتوا میتواند از این فرصت به خوبی استفاده کند و با تولید ویدیوهای کوتاه 3 تا 5 دقیقهای توجه مخاطبان را به خود جلب کند. تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی جهت شناساندن مشخصات محصول و یا خدمات یک کسب و کار به مخاطب استفاده میشود. در تولید محتوای فروشگاهی شما باید به خوبی با مشخصات محصول و خدمات خود آشنا باشید. همانطور که در بالا اشاره نمودیم محتوا و اهمیت آن برای بسیاری از صاحبان وبسایت و فروشگاههای اینترنتی موردتوجه است؛ اما در زمان تولید انواع محتوای فروشگاهی و آموزشی میبایست به نکاتی مهم توجه داشت تا بتوان در جذب بالای کاربر به موفقیتهای بسیاری دستیافت. در هرحال در تولید محتوای خبری، سعی کنید از تیتر های خاص و جذاب استفاده کنید و به هیچ عنوان لحن کلیشه ای سایت های خبری دیگر را تکرار نکنید. پس بهتر است بخش توضیحات محصولتان را بسیار کوتاه و کامل بنویسید، گزافه گویی نکنید و اطلاعات دقیقی بدهید.

نرمافزارهایی که برای تولید اطلاعات ضروری هستند. اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد؛ اما گاهی اینقدر تخصصی و با اعداد مختلف نوشته شده که کاربر را بیشتر گیج میکند. اگر تخصص داشته باشید، کار سختی نیست اما اگر برایتان مقدور نیست، به سایتهای مرتبط خارجی سربزنید. در واقع یکی از اهداف اصلی بازاریابی محتوا تولید و توزیع محتوای سودمند و مرتبط با نیاز مردم در راستای اهداف برند ها می باشد. حتی میتوانید در انجمن ها و فروم های مرتبط اینترنتی، مشاهده کنید که کاربران دقیقا چه سؤال هایی میپرسند. من یرای این سایت ها کار می کنم. شما جزو مدرسان معمولی نباشید که کار خدماتی ارائه میدهند و هیچوقت درآمد پایدار ندارند. اگر محصول یا خدماتی واقعا کیفیت بدی دارد بدون نگرانی به آن بپردازید و مخاطبانتان را آگاه کنید. 3. استفاده از تصاویر جذاب و با کیفیت : برای اینکه به مخاطب احترام گذاشته شود باید کیفیت محتوای تولید شده بسیار بالا باشد. استفاده کردن از اتاق هایی که عایق صدا باشند، باعث حذف نویزهای اضافی و محیطی در صداهای ضبط شده می شود و کیفیت پادکست شما را حرفه ای تر می کند. با استفاده از گوگل با کلمات و عبارات کلیدی امکان یافتن صفحات رقیب وجود دارد.