یگان‌های رزمی تیپ 48 فتح سپاه برای مقابله با آتش‌سوزی‌های گچساران اعزام می‌شوند / 2 بالگرد سپاه به منطقه اعزام شد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سرهنگ حسن حکمتیان امشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گردان‌های امام حسین (ع) گچساران و باشت به همراه نیروهای امدادی و مردمی و ادارات و سازمان‌ها در حال مهار آتش‌سوزی در ارتفاعات گچساران هستند، اظهار داشت: همه یگان‌های رزمی تیپ 48 فتح و گردان‌های بسیج استان آماده اعزام به محل آتش‌سوزی هستند.

فرمانده تیپ 48 فتح کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته و طبق دستور استاندار، چنانچه آتش‌سوزی‌ها تا امشب ادامه داشته باشد، نیروهای تیپ 48 فتح فردا صبح به محل حادثه اعزام می‌شوند.

حکمتیان با بیان اینکه دو بالگرد آبپاش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به منطقه اعزام شده و در حال خاموش کردن آتش هستند، گفت: طبق دستور فرمانده نیروی زمینی سپاه، دو بالگرد دیگر نیز از شیراز و تهران آماده پرواز  به سمت گچساران بوده و اگر آتش‌سوزی‌ها ادامه پیدا کند فردا به محل حادثه  اعزام می‌شوند.

سرهنگ حکمتیان خستگی نیروها، صعب‌العبور بودن منطقه، وزش شدید باد و خشک بودن مراتع را از جمله مشکلات مهار آتش‌سوزی در ارتفاعات گچساران عنوان کرد.

انتهای پیام/a

[ad_2]

Source link