یمن| آزادسازی 1000 کیلومترمربع در البیضاء؛ تلفات و خسارت‌های سنگین مزدوران تروریست عربستان- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن ساعاتی پیش گفته بود که  طی ساعت آینده بیانیه مهمی در خصوص عملیات نظامی گسترده صادر خواهد کرد.

در بیانیه سخنگوی نیروهای مسلح یمن آمده است : در این عملیات به حضور دشمنان در منطقه «ولد ربیع» و اطراف آن در استان البیضاء که تحت سیطره گروههای تکفیری بود، پایان داده شد.

در این عملیات بیش از 250 نفر از عناصر تکفیری کشته، زخمی و یا اسیر شدند، همچنین 12 پایگاه و مقر آنها در این عملیات نظامی منهدم شد.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی توانستند در این عملیات بزرگ، هزار کیلومتر مربع از این مناطق را آزاد کنند، و نیز مقادیر زیادی سلاح، صدها بسته انفجاری و بمب دست ساز را به غنیمت بگیرند.

این عملیات در حالی با موفقیت انجام شد که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی از مزدوران تکفیری داعشی و القاعده خود از طریق دهها حمله به مواضع ارتش و نیروهای مردمی حمایت کرد و به پشتیبانی گسترده مالی و تسلیحاتی از آنها پرئتحنخ ب.ئ.

ارتش و کمیته های مردمی یمن بر ادامه عملیات نظامی خود تا آزادسازی تمام اراضی جمهوری یمن و تحقق استقلال تاکید کرده است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطر نشان کرد جزئیات عملیات نظامی منحصر به فرد در منطقه ولد ربیع استان البیضاء طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link