گفتگو|سردار پاکپور اعلام کرد: بسیج 10 هزار کادر درمانی نیروی زمینی سپاه برای ادامه مقابله با کرونا- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم

[ad_1]

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفت و گو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم درباره جمع بندی اقدامات نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: اقدامات گسترده ای در ابعاد امداد رسانی پزشکی، بهداشتی، معیشتی و جنگ نوین انجام شده است.
 
وی افزود: نیروی زمینی سپاه با برگزاری یک رزمایش بیولوژیک در اوایل فروردین امسال توانست ده ها میلیون متر مربع از استان های سراسر کشور را ضد عفونی کند که این کار به کمک قرارگاه های نیروی زمینی سپاه صورت گرفت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه تاکنون حدود 60 هزار عدد ماسک، 57 هزار جفت دستکش و 4100 دست لباس کادر درمانی در کارگاه های نیروی زمینی سپاه تولید شده است؛ ادامه داد: ضد عفونی و گند زدایی بیمارستان های کشور ، گسترش زیر ساخت های بهداشتی ، غربالگری بیماران مبتلا به کرونا و توزیع اعتبارات بهداشتی از دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه در حوزه بهداشت و درمان بوده است.

سردار پاکپور با بیان اینکه نیروی زمینی سپاه 12 بیمارستان سیار و ثابت را با ظرفیت بیش از 3000 هزار تخت بستری برای مقابله با ویروس کرونا فراهم کرده است ؛ گفت : قریب به 10 هزار نفر کادر تخصصی درمانی نیروی زمینی سپاه در سراسر کشور برای کمک به ادامه مقابله با ویروس کرونا بسیج شده اند و یا با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و قرارگاه های ده گانه نیروی زمینی همکاری می کنند. همچنین بیمارستان سیار 500 تخت خوابی نیروی زمینی سپاه نیز برای خدمت رسانی به مبتلایان به کرونا در حالت آماده باش است. همه بیمارستان های نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا آماده هستند.

وی اضافه کرد: راه اندازی بزرگترین بیمارستان سیار کشور در قم، ایجاد آزمایشگاه های پیشرفته برای مدیریت ویروس کرونا ، تهیه ادوات پیشرفته بهداشتی و درمانی اعم از سامانه سی تی اسکن سیار، ام آر آی و سرولوژی و … ، اعزام، ست کامل سامانه سل کانتر، اتوکلاو و اف بی اس و ای اس آر به مناطق دارای بیشترین پیک ویروس کرونا ، اجرای مرکز غربالگری در استان های کشور  ، تجهیز بیمارستان های سیار به سامانه پی سی آر ، توانمند نمودن بخش های جراحی و تروما، تجهیز بیمارستان های سیار به سامانه های پزشکی جنگ نوین و …  از جمله دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا در زمینه  بهداشتی و درمانی بوده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: 383 نقطه راهبردی در سراسر کشور به صورت ویژه ضدعفونی و گندزدایی شده است و 200 تیم با فعالیت 1500 نیروی تخصصی به صورت ویژه در زمینه گندزدایی و ضدعفونی مناطق آلوده مشغول به کار هستند. 266 دستگاه تجهیزات تخصصی از  34 یگان مشغول فعالیت در خصوص گند زدایی و ضدعفونی اماکن و معابر هستند. همچنین شهرهای مقدس همچون قم و مشهد با همکاری یا هماهنگی گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه و با بکارگیری ده ها دستگاه ادوات تخصصی جنگ نوین ضدعفونی شده است.

سردار پاکپور با اشاره به تولید سامانه های جنگ نوین در نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: ساخت سامانه های ازن ساز، تولید چادر ازن زنی برای رفع آلودگی نفرات، ساخت چادر رفع آلودگی با قابلیت ازن زنی لحظه ای از جمله محصولات تولیدی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا بوده است.  

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما با یاری خدا تا نابودی کرونا ویروس در خدمت ملت شریف ایران هستیم قرارگاه های ده گانه نیروی زمینی سپاه در سراسر کشور با داشتن پایگاه های مختلف و با جدیت اقدامات خدماتی، بهداشتی و امدادی را انجام می دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link