گزارش ویدئویی| روایت تسنیم از دستاورد ارزشمند مهندسان ایرانی / بزرگ‌ترین پروژه شیرین‌سازی آب دریا چگونه طراحی شد؟- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، پروژه آب شیرین‌کن بندرعباس بزرگ‌ترین پروژه شیرین‌سازی آب دریا در سطح کشور است که با استفاده از توان فنی و مهندسی داخلی و با تدبیر دولت امید و سیاست وزارت نیرو مبنی بر ایجاد منابع آبی پایدار در شهرهای ساحلی اجرا شده است.

فاز اول این پروژه با ظرفیت 20 هزار متر مکعب در شبانه روز در آذرماه سال 97 وارد مدار تولید شد و تیرماه امسال نیز فاز دوم آن به ظرفیت 20 هزار متر مکعب و سرمایه‌ای بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال بهره برداری می‌شود.

با اجرای این پروژه و تامین آب شرب شهرهای بندرعباس و بندرخمیر از طریق تکنولوژی شیرین سازی آب دریا، از فشار وارده بر منابع آبی شهرستان میناب نیز کاسته خواهد شد.

این پروژه سبب اشتغالزایی مناسبی در بندرعباس شده و از سویی در طراحی و ساخت آن از ظرفیت داخلی استفاده سده و بیشترین تکیه بر توانمندی جوانانی متخصص داخلی بوده است به نحوی که 70 درصد پروژه کاملا بومی و 30 درصد وابسته به خارج بوده است.

در ادامه گزارش خبرگزاری تسنیم از مراسم افتتاح پروژه عظیم فاز دوم آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس را مشاهده خواهید کرد:

گزارشگران: فاطمه رستخیز و میثم میرزاده 

انتهای پیام/862/ش

[ad_2]

Source link