گزارش ویدئویی| جلوه‌هایی زیبا از همدلی ‌اردبیلی‌ها برای کمک به نیازمندان / مردم ‌به زندگی اقشار آسیب‌دیده امید بخشیدند- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مرحله اول کمک‌های مومنانه به همت سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل درحسینیه ثارالله اردبیل آغاز شد و 15 هزار بسته مواد غذایی در مرحله اول دربین نیازمندان توزیع می‌شود. امروز دست‌ها در دست هم بود تا سفره کسی خالی نماند و درماه مبارک رمضان بسته‌های مواد غذایی در بین نیازمندان توزیع شود.

در سه مرحله  بعدی ررمایش کمک‌های مومنانه  جامعه هدف بویژه آسیب‌دیدگان از کرونا این کمک را دریافت خواهند کرد، در استان اردبیل بیش از 66 هزار خانوار شناسایی شده‌اند که تحت پوشش هیچ سازمان یا نهاد حمایتی نیستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: توجه به مسئله امر به معروف و نهی از منکر و پاسداشت احسان و نیکوکاری در بین مردم از مسائل مهمی است که باید در این برهه سخت به آن توجه شود.

عاملی ادامه داد: خداوند بارها در قرآن کریم از دستگیری مستمندان و کمک به نیازمندان سخن برده که هم‌اکنون ماه پربرکت رمضان فرصت مناسبی برای کمک به نیازمندان در کشور بوده که با عنایت سپاه پاسداران و بسیج کشور خوشبختانه یک رزمایش همگانی در قالب کمک مؤمنانه راه‌اندازی شده که مساعدت‌های مالی و معنوی مردم از طریق این جبهه مردمی به زندگی اقشار آسیب‌دیده امید بخشیده و رنگ می‌دهد.

وی با تاکید بر حفظ کرامت انسانی در راستای توزیع کمک‌های مردمی گفت: شناسایی اقشار آسیب‌پذیر توسط سپاه استان انجام شده و در مرحله نخست 15 هزار بسته معیشتی و تهیه و توزیع شد که در مراحل بعدی نیز بسته‌هایی معین از اقلام ضروری خوراکی و بهداشتی تهیه و توزیع خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: مردم ولایتمدار استان اردبیل در کنار سپاه و بسیج همگام شده و در راستای کمک به نیازمندان در تلاش هستند که ما قدردان زحمات خالصانه مردم و خیران هستیم.

خدمت‌رسانی به مردم  از وظایف سپاه پاسداران است

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل هم گفت: 60 هزار بسته مواد غذایی در چهار مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه بین نیازمندان توزیع می‌شود و امروز مرحله اول با توزیع 15 هزار بسته مواد غذایی آغاز شد.

سردار بابازاده گفت: بسته‌های تهیه و تامین شده معیشتی در قالب مواد غذایی و بهداشتی بعد از شناسایی اقشار آسیب‌پذیر در حاشیه شهرهای استان، توزیع خواهد شد که در این زمینه نماینده ولی فقیه در استان حمایت همه‌جانبه‌ای داشتند.

وی با تاکید به فضیلت ایام ماه مبارک رمضان اضافه کرد: شرکت در محافل معنوی و مذهبی به صورت مجازی تفاوت چندانی با شرکت حضوری در مجالس قرآنی و معنوی ندارند، که انتظار می‌رود مردم همچنان با شرکت در این مراسمات نهایت بهره‌مندی را از فضیلت این ماه مبارک داشته باشند.

مردم اردبیل در رزمایش کمک مومنانه خوش درخشیدند

استاندار اردبیل در حاشیه مراسم آغاز رزمایش کمک مومنانه استان اردبیل ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری مردم در مقابله با بیماری کرونا و ابراز همدلی با آسیب دیدگان کرونا گفت: مردم استان اردبیل با شرکت در رزمایش کمک مومنانه که با محوریت سپاه حضرت عباس(ع) در استان اردبیل در حال برگزاری است، خوش درخشیدند.

بهنام جو مشارکت مردم اردبیل در کارهای نوع دوستانه خیرخواهانه را یادآور شد و گفت: مردم اردبیل در شب‌های ماه رمضان که ماه کمک به دیگران و سازندگی است، بار دیگر به خلق حماسه پرداختند.

وی با بیان اینکه کرونا ضربه اقتصادی به اقشار مختلف مردم وارد کرده و باعث بیکاری بسیاری مردم شده است، گفت: مردم استان اردبیل با روحیه مثال زدنی با عمل به توصیه های پزشکان و در خانه ماندن علی‌رغم تحمل فشار سنگین اقتصادی در کنترل این ویروس ایفای نقش کردند.

انتهای‌پیام/141/ش

[ad_2]

Source link