گزارش میدانی تسنیم از وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان؛ شبکه سعودی ‌با ارزیابی فاجعه‌بار در پی چیست؟ + فیلم- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، شبکه معاند “ایران اینترنشنال” منشش سعودی است و روشش تشویش اذهان عمومی؛ با تروریست‌ها به گفت‌وگو می‌نشیند و حالا هم القا می‌کند که استان سیستان و بلوچستان در وضعیت فاجعه‌بار شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

به مهم‌ترین مرکز درمانی جنوب بلوچستان یعنی بیمارستان امام علی(ع) چابهار که پهنه‌ای به‌گستردگی 700 هزار نفر از جاسک هرمزگان تا راسک سیستان و بلوچستان و به‌عبارتی مردم 7 شهرستان را تحت پوشش دارد رفتیم؛ تعداد بیماران مشکوک به ابتلای به کرونا در آنجا تحت کنترل بود و هنوز از بخش رزرو بیماران کرونایی که از قبل تعبیه شده استفاده نشده است.

 

وزارت بهداشت با وجود آن‌که سیستان و بلوچستان را در وضعیت هشدار قرار داده اما تأکید کرده است این استان همچنان کمترین آمار کرونایی را نسبت به وسعت پهناور و جمعیت 2 میلیون و 800 هزار نفری‌اش دارد، نشان به آن نشان که از نخستین استان‌ها بود که قرنطینه سراسری و تعطیلی همگانی را اعلام کرد.

سیستان و بلوچستان هنوز اصطلاحاً در پیکِ کرونا قرار نگرفته است، با وجود این، بومیان و کارشناسان معتقد هستند در صورتی که این استان اصطلاحاً در پیک کرونا قرار گیرد به‌خاطر عمق محرومیتش فاجعه‌ای فراگیر نصیب مردمانش می‌شود، البته مردم هم باید رعایت کنند.

حال باید دید؛ شبکه سعودی که با گروه‌های تروریستی مصاحبه می‌کند چه منافعی در این استان دارد که به‌تازگی تمام هم و غمش را هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر به سیستان و بلوچستان معطوف کرده است؟

گزارش از سیدامیرحسین عظیمی

انتهای پیام/395/ز+

[ad_2]

Source link