گزارش| مجاهدت سپاه در دیار حاج‌قاسم / قدردانی مردم از ‌خدمات سپاه در کمک به محرومان و سیل‌زدگان- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، دوم اردیبهشت 1358، یادآور تدبیر حکیمانه امام خمینی(ره) در تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و هدف از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن و کوشش در راه تحقق آرمان‌های الهی و گسترش حاکمیت قانون بود که البته تقویت توان دفاعی جمهوری اسلامی از راه همکاری با دیگر نیروهای مسلح و آموزش نظامی، از دیگر اهداف تشکیل این نهاد است.

امام خمینی رحمه الله در بخشی از سخنان خود در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرمود: «من از سپاه راضی هستم و به‌هیچ‌وجه نظرم از شما برنمی‌گردد. اگر سپاه نبود، کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیز و گرامی می‌دارم. چشم من به شماست. شما هیچ سابقه‌ای جز سابقه اسلامی ندارید.»

رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌اللّه‌ خامنه‌ای هم درباره جایگاه سپاه در نظام جمهوری اسلامی ایران می‌فرماید: «سپاه در تاریخ شناخته‌شده خود ما، یک پدیده کم‌نظیر و شاید بی‌نظیر است؛ یعنی سپاه، موجودی است که ولادت و رشد و نمای آن در صحنه انقلاب، آن هم در عرصه دشوارترین آزمون‌های انقلاب بود.»

سپاهی از جنس مردم، که در این 40 سال، لحظه به لحظه بر محبوبیتش میان ملت افزوده شده و تأثیر مثبت حضورش در همه عرصه‌ها، خصومت دشمنان با آن را، بیشتر کرده است و در مجموع باید گفت کارنامه پرافتخار سپاه در عرصه‏‌های مختلف، امیدهای فراوانی را بر مسئولان نظام و همه دوستداران انقلاب در سراسر جهان ایجاد کرده است، سپاهی که از خود مردم  است و ضرورت حضورش در همه صحنه‌ها غیر قابل انکار است.

سپاه پاسداران در شرایط فعلی برای عبور از بحران‌ها بازیگر نقش اول است و به‌عنوان پرچم‌دار سازندگی در مناطق محروم و آسیب‌دیده، با دانش جوانان ایرانی گره‌گشایی می‌کند که نمونه آن را در بحران‌های اخیر در کشور به‌خوبی می‌توان دید.

مردم استان کرمان دیار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در ماه‌های اخیر شاهد ازخودگذشتگی و تلاش سپاه، بسیج و نیروهای جهادی در عرصه‌های مختلف بودند؛ شاهد تلاش انسان‌های فداکاری که با تأسی به سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم محروم و آسیب‌دیده قرار گرفتند،

با شیوع کرونا در استان کرمان کنار مدافعان سلامت قرار گرفتند و با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک بسیج برای تأمین نیاز استان در این حوزه به میدان آمدند.

گروه‌های جهادی که شب تا صبح معابر و خیابان‌های شهر را ضدعفونی کردند و در زمان احساس نیاز پرسنل در مانی استان به لباس محافظتی کارگاه تولید لباس را راه‌اندازی کردند.

مردم آسیب‌دیده در سیل استان کرمان یادشان نمی‌رود حضور پرشور بسیجیان، پاسداران و جهادگران کرمان را در لایروبی و ضدعفونی کردن منازل و معابر را، یادشان نمی‌رود روزهایی را که تا زانو در گل‌ولای فرو می‌رفتند سپاه به کمک آنها آمد.

مردم سیل‌زده کرمان شست‌وشوی فرش و تعمیر و اهدای لوازم خانگی سپاه را فراموش نمی‌کنند و یادشان نمی‌رود سپاه برای حفاظت و ایمنی شهرها و روستاهای سیل‌زده با تمام توان به میدان آمد.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان مردمی بودن، مکتبی بودن و انقلابی بودن را مثلت اصلی و رکن اصلی سپاه پاسداران دانست و اظهار داشت: سپاه انقلاب اسلامی مردم را ولی‌نعمت خود و خط قرمز خود می‌داند و این عقیده را دارد و با همه وجود برای به این مردم خدمت می‌کند.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به مردم رسالت و وظیفه اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است گفت: خدمت، نوکری و فدا شدن برای مردم اصل مأموریت سپاه است و مأموریت ما این است که تکیه‌گاه مردم باشیم تا مردم ما احساس آرامش کنند.

سردار معروفی با ابراز اینکه سپاه یک نهاد انقلابی انعطاف‌پذیر است گفت: سپاه در هر عرصه‌ای و با توجه به نیاز مردم وارد صحنه شده و امروز هم در موضوع مقابله با ویروس کرونا همه امکانات خود را به میدان آورده تا به مردم خدمت‌رسانی کند.

سرهنگ پاسدار حجت‌الله پاداش مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان نیز در گفت‌وگو با تسنیم با ابراز اینکه با توجه به شیوع کرونا در استان و نیازهایی که در این حوزه وجود داشت سپاه و بسیج کنار مدافعان سلامت قرار گرفتند و برای کمک به آنها به صحنه آمدند اظهار داشت: 110 کارگاه تولید ماسک بسیج در استان راه‌اندازی شد و روزانه بین 60 ال 65 هزار ماسک در استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه تولید لباس بیمارستانی در کرمان گفت: روزانه بین 300 تا 350 دست لباس محافظتی پرسنل بیمارستانی در این بیمارستان تولید می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با تصریح به این‌که اینها گوشه‌ای از اقدامات سپاه در مبارزه با شیوع کرونا و قطع زنجیره این ویروس در استان است گفت: ضدعفونی معابر توسط گروه‌های جهادی و بهره‌گیری از گردان‌های جنگ نوین از دیگر اقدمات سپاه است.   

وی با اشاره به حضور سپاه و بسیج از اولین ساعات وقوع سیل در استان در کنار دیگر دستگاه‌ها و نهاده‌ها گفت: قرارگاه خدمت‌رسانی جبهه انقلاب اسلامی با دیگر دستگاه‌ها برای امدادرسانی به مردم سیل‌زده تشکیل شد.

 پاداش با بیان اینکه سپاه با حداکثر توان و تجهیزات برای کمک به مردم سیل‌زده در منطقه حاضر شد افزود: با کمک حدود 25 دستگاه سنگین سپاه در منطقه چیزی در حدود 24 کیلومتر از سیل‌بند روستاها و شهر زهکلوت در جنوب کرمان ترمیم شد.

وی از توزیع حدود 10 هزار و 500 بسته غذایی بین مردم سیل‌زده جنوب کرمان خبر داد و گفت: یک میلیارد و 500 میلیون تومان لوازم خانگی توسط سپاه بین مردم سیل‌زده جنوب کرمان توزیع شد.      

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با تأکید بر اینکه سپاه در بازسازی مناطق سیل‌زده هم در صحنه است افزود: تا پایان بازسازی و ترمیم منازل مسکونی کنار بنیاد مسکن می‌مانیم.

وی با یادآوری وقوع سیل در پایان فروردین ماه در منطقه شهداد و گلباف گفت: از ابتدای وقوع سیل 750 نفر از پاسداران، بسیجیان و گروه‌های جهادی در منطقه حضور دارند.

پاداش با اشاره به توزیع کاروان کمک‌های سپاه و لوازم خانگی در روز گذشته در منطقه سیل‌زده شهداد گفت: فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان روز گذشته از منطقه بازدید داشت و از نزدیک در جریان مشکلات مردم و وضعیت امدادرسانی قرار گرفت.

انتهای پیام/511/ش+

[ad_2]

Source link