گزارش| آیا پروژه سد و تونل سوم کوهرنگ تعطیل می‌شود؟- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، مردم منطقه بیرگان شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری نسبت به ورود نیرو و کارگران غیر بومی به این منطقه جهت آغاز به کار پروژه سد و تونل سوم کوهرنگ معترض شدند.

قابل ذکر است شهرستان کوهرنگ تنها شهرستان از استان چهارمحال و بختیاری است که آمار ابتلا به ویروس کرونا در آن صفر است و به نوعی وضعیت سفید است.

‌اما مردم بیرگان مخالف ورود افرادی از استان‌های دیگر در کنار خود هستند، تا با جلوگیری از این ورود، همچنان وضعیت شهرستان کوهرنگ سفید بماند.

ورود 200 کارگر غیر‌بومی/ تدابیر بهداشتی اندیشیده شده است

هوشنگ مصطفوی فرماندار شهرستان کوهرنگ در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم منطقه بیرگان معترض هستند که از شروع به کار کارگرانی که از 24 استان در این پروژه فعالیت می‌کنند، جلوگیری شود و به استان‌هایشان‌ بازگشت داده شوند‌.

وی افزود: مردم نگران هستند که این کارگران که حدود 200 نفر هستند امکان دارد کارگران بومی را آلوده به کرونا کنند هرچند تاکنون کارگران رسما شروع به کار نکرده‌اند‌.

فرماندار شهرستان کوهرنگ بیان کرد: با توجه به اینکه قانونی برای تعطیلی پروژه‌های اقتصادی نداریم بنابراین تدابیر بهداشتی لازم برای این کارگران اندیشیده شده است‌.

وی گفت: شرایط بهداشتی برای کارگران در نظر گرفته شده و گوشزد و تذکر از سوی مسئولان مراکز بهداشت داده شده که اگر موارد بهداشتی رعایت‌ نشود با دستور‌ ستاد کرونا و اداره کار‌ پروژه تعطیل می‌شود‌.

انتهای پیام/7540/ش

[ad_2]

Source link