گزارش|‌جولان مسافران کرونایی در جاده‌های مازندران / مردم هیچ اعتنایی به توصیه‌های مسئولان بهداشتی ندارند- اخبار مازندران – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، بر اساس گزارشات دریافتی از خبرنگاران تسنیم در شهرهای ساحلی و غربی مازندران، متاسفانه انبوهی از مسافران به واسطه تقارن تعطیلی چهار روزه با آخرین هفته تعطیلی تابستانه، در جاده‌های استان اتراق کردند.

سفر بی برنامه مسافران در حالی صورت گرفته که در روز سه شنبه هفته جاری مسئولان وزارت بهداشت از جمله وزیر بهداشت مردم را به سفر نکردن به مازندران و گیلان دعوت کرد.

هم اکنون تمامی 22 شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و هر لحظه بر آمار بستری و فوتی‌ها در مراکز بهداشتی و درمانی استان ناشی از شیوع بیماری کرونا می‌گذرد.

بر اساس اعلام مسئولان پلیس راه مازندران، هم اکنون ترافیک در ورودی محورهای کندوان، ابتدای جاده چالوس، محور هراز، شهر آمل، نور، نوشهر و تنکابن و رامسر بسیار شدید گزارش شده است.

فرمانده پلیس راه مازندران با بیان اینکه متاسفانه مسافران هیچ اعتنایی به توصیه‌های مسئولان بهداشتی ندارند و به سهولت در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و سطح شهرها تردد دارند.

سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی با بیان اینکه مسئولان استانی از روزهای گذشته از مسافران خواستند تا در روزهای تعطیلی دهه نخست سفر به استان سفر نکنند، افزود: متاسفانه گوش بدهکاری از سوی مردم برای سفر نکردن به مازندران در شرایط کرونایی وجود ندارد.

خستگی کادر درمانی استان

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در گفت‌وگویی با اشاره به شناسایی 103 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 140 مشکوک بستری شده از بیمارستان‌های ترخیص شدند.

وی افزود: هم اکنون 587 بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک در مراکز بیمارستانی استان بستری هستند و 165 نفر با علائم حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه کادر درمانی استان از انبوه بیماران کرونایی خسته شدند، تصریح کرد: متاسفانه ورودی بسیار مسافران در استان، خبرهای بدی را در روزهای آینده برای مازندران به دنبال خواهد داشت و متاسفانه وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان را چندین برابر خواهد کرد.

انتهای پیام‌/681/ش

[ad_2]

Source link