گزارش|فهرست 12 نفره فراکسیون انقلاب اسلامی برای هیئت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شد- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نشست فراکسیون انقلاب اسلامی با دستور کار برگزاری انتخابات برای مشخص کردن کاندیداهای نهایی این فراکسیون در هیئت رئیسه مجلس یازدهم عصر امروز (چهارشنبه)  برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، اسامی نامزدهای تصدی ریاست مجلس اعلام شد که بر این اساس  آقایان محمدباقر قالیباف، حمیدرضا حاج بابایی، مصطفی آقامیرسلیم و حسن نوروزی به شکل رسمی کاندیداتوری خود را برای تکیه زدن بر صندلی ریاست مجلس اعلام کردند.

 

 همچنین آقایان سیدرضا تقوی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، الیاس نادران، محمدمهدی زاهدی، عبدالرضا مصری، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، علیرضا منادی و علی نیکزاد نیز کاندیداتوری خود را برای تصدی نائب رئیسی مجلس اعلام کردند.

در نهایت با پایان رای گیری، محمدباقر قالیباف با کسب 164 رای از مجموع 240 رای مأخوذه کاندیدای نهایی فراکسیون انقلاب اسلامی برای ریاست مجلس نام گرفت. 

از سوی دیگر در شرایطی که حجت الاسلام تقوی پیش از برگزاری انتخابات نائب رئیسی از ادامه رقابت انصراف داده بود، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و علی نیکزاد به ترتیب با کسب 94  و 93 رای از مجموع 240 رای مأخوذه به عنوان نامزدهای نهایی فراکسیون برای نائب رئیسی مجلس لقب گرفتند.

همچنین الیاس نادران  با 53 رای،  عبدالرضا مصری با 77 رای، محمدمهدی زاهدی با رای 56، علیرضا منادی با رای 42 رای و حجت الاسلام میرتاج الدینی با 21 رای نتوانستند خود را به عنوان گزینه نهایی فراکسیون انقلاب اسلامی برای نائب رئیسی مجلس یازدهم معرفی کنند. 

در ادامه این نشست نیز انتخاباتی به منظور مشخص کردن گزینه های نهایی فراکسیون برای دبیری هیئت رئیسه مجلس جدید برگزار شد که در نهایت از میان 32 نفری که نام نویسی کردند،  احمد امیرآبادی با 97 رای، سیدناصر موسوی لارگانی با 90 رای، حسینعلی حاجی دلیگانی با 85 رای، سیدمحسن  دهنوی  با 73 رای، روح الله متفکر آزاد با 68 رای و علی کریمی فیروزجایی با 68 رای حائز بالاترین رای شدند. 

 همچنین از میان 18 نفری که برای ناظران هیئت رئیسه ثبت نام کرده بودند، در نهایت  محمدحسین فرهنگی با 73 رای، محسن  پیرهادی با  62 رای و علیرضا سلیمی با 59 رای حائز بیشترین آرای اعضای فراکسیون شدند تا به این ترتیب فهرست 12 نفره فراکسیون انقلاب اسلامی به عنوان فراکسیون اکثریت مجلس یازدهم برای انتخابات هیئت رئیسه مشخص شود. 

بر اساس این گزارش، منتخبان مجلس یازدهم در جریان جلسه افتتاحیه مجلس جدید که صبح امروز با حضور سران قوا برگزار شد، مقرر کردند که انتخابات هیئت رئیسه مجلس صبح فردا (پنج شنبه) برگزار شود.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

Source link