گردان‌های سیدالشهداء: آمریکا اقدامی علیه مقاومت کند با پاسخی غافلگیرکننده مواجه می‌شود- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، “کاظم الفرطوسی” سخنگوی گردان‌های سیدالشهداء(ع)، امروز ــ سه‌شنبه ــ در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه خبری “بغداد الیوم” گفت: پروژه‌های آمریکا برای توطئه علیه عراق در نتیجه وجود آگاهی جمعی و هوشیاری گروه‌های مقاومت و اقتدار حضور مرجعیت دینی در میدان ناکام مانده است.

الفرطوسی با تأکید بر این‌که “واشنگتن به حاکمیت عراق احترام نمی‌گزارد و در هر چیز دخالت ‌می‌کند”، گفت: مقاومت در برابر اشغالگری آمریکا حاضر است و اگر واشنگتن به حمله علیه شخصیت‌هایی در الحشد الشعبی یا گروه‌های مقاومت اقدام کند عواقب این امر وخیم خواهد بود و پاسخی دریافت خواهد کرد که هرگز پیش‌بینی آن را نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: موازنه‌های قوا میان این دو کشور برابر نیست، بنابراین گفت‌وگوی راهبردی میان دو طرف هم هیچ فایده‌ای ندارد؛ زیرا واشنگتن در تمام امورات عراق دخالت می‌کند.

 

“عادل عبدالمهدی” نخست‌وزیر مستعفی عراق، روز چهارشنبه گذشته محتوای نامه درخواست آمریکا برای مذاکره با بغداد را فاش کرد.

عادل عبدالمهدی در نشست شورای امنیت ملی اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا خواستار ایجاد فرمولی برای تفاهم در مورد آینده حضور نیروهای این کشور در عراق شده است، و واشنگتن همچنین در نامه خود عنوان کرده که در تلاش است نیروهایش را از عراق خارج کند.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link