کمک 3 میلیارد تومانی خیران به نیازمندان؛ سپاه گیلان 26000 بسته معیشتی بین مردم توزیع کرد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

احمد ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان در گام نخست مبارزه با شیوع کرونا 3 میلیارد تومان از کمک‌های خیران را جذب و بین نیازمندان توزیع کرده است اظهار داشت: 26 هزار بسته معیشتی توسط سپاه بین مردم و اقشار آسیب‌دیده از بحران شیوع ویروس کرونا توزیع شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان از شناسایی افراد آسیب‌دیده از بحران کرونا و محرومان سخن گفت و عنوان کرد: برای انجام این کار از ظرفیت گروه‌های بسیجی، پایگاه‌های مقاومت بسیج و گروه‌های جهادی استفاده کردیم تا بسته‌های حمایت معیشتی به صورت عادلانه و با اولویت خانوارهای محروم توزیع شود.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه بسیاری از افراد و خانوارهای آسیب‌دیده از بحران شیوع کرونا که از این بسته‌های معیشتی بهره‌مند شدند تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار نداشتند تصریح کرد: در گام دوم مقابله با بحران شیوع کرونا علاوه بر اجرای سایر برنامه‌های تدارک دیده شده، توزیع بسته‌های معیشتی نیز همچنان ادامه دارد.

وی از جذب چیزی حدود 3 میلیارد تومان از محل کمک خیران و توزیع آن در بین خانواده‌ها و اقشار نیازمند با همکاری گروه‌های جهادی و بسیجیان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به وضعیت کنونی و بحرانی که به علت شیوع ویروس کرونا در آن قرار گرفته‌ایم تهیه بسته‌های بهداشتی و توزیع آن نیز در دستور کار سپاه قرار گرفت.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان سازماندهی گروه‌های جهادی و بسیجیان در راستای مشارکت در طرح بسیج ملی غربالگری را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: یکی از علل موفقیت استان گیلان و پیشتازی آن در اجرای طرح غربالگری همکاری گروه‌های جهادی با ستاد استانی مقابله با کرونا بود که به خوبی محقق شد.

ابراهیمی با بیان اینکه سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان در مسیر اجرای طرح غربالگری بالاترین عملکرد را داشته است از اجرایی شدن آن در کمترین زمان ممکن خبر داد و اظهار داشت: بالای 98 درصد از مردم استان گیلان غربالگری شدند که کار بسیار بزرگی در راستای مقابله با شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا بود.

وی ادامه همکاری آحاد مردم با طرح‌های وزارت بهداشت و درمان و دستورالعمل‌های ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در استان گیلان را لازم و ضروری تلقی کرد و بیان داشت: ضدعفونی و گندزدایی بیش از 5 هزار مکان و 10 هزار و 880 نقطه از معابر عمومی در استان گیلان از دیگر خدمات جهادگران سپاه محسوب می‌شود. 

انتهای پیام/614/ح

[ad_2]

Source link