کشف بیش از 17 میلیون لیتر سوخت قاچاق توسط مرزبانی نیروی انتظامی- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار قاسم رضایی در جلسه شور عمومی فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی با تبیین هدفهای مرزبانی در سال 99 بر استمرار و فعالیتهای شاخص مرزی تأکید و اظهار کرد: باید تلاش کنیم با انجام اقدامات متناسب، مشکلات کارکنان و دغدغه خانواده‌های آنها را به حداقل برسانیم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با بیان اینکه عملکرد فرماندهی مرزبانی مورد تأیید و رضایت فرمانده نیروی انتظامی قرار گرفته است، افزود: تمام ارکان مرزبانی باید هدفمند و هماهنگ برای موفقیت بیشتر تلاش کنند و مرزبانان نیز باید برحسب تهدیدات، آمادگی همه جانبه (مقابله و پیشگیری) در مرزها را داشته باشند.

وی به مردم‌یاری مرزبانان در مناطق کم بضاعت عشایر و مرزنشین کشور در پی شیوع ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد: در بیماری اخیر، رزمایش مساوات و همدلی مؤمنانه بین مرزبانان و مرزنشینان انجام شد که این اقدامات باید با تعامل سایر ادارات و جذب کمکهای خیرخواهانه طی رزمایش همدلی در مناطق محروم افزایش یابد.

این مقام انتظامی به وظایف قانونی و مأموریت حساس مرزبانی پرداخت و گفت: مرزبانی سهم مؤثری در مؤلفه‌هایی مانند امنیت داخلی، امنیت ملی و روابط بین‌المللی کشور دارد که این موضوعات توسط مرزبانان با جدیت در حال پیگیری است.

رضایی با تأکید بر آمادگی مرزبانان، از افزایش کشفیات هفت درصدی قاچاق در مرزهای آبی و خشکی خبر داد و متذکر شد: با توجه به شعار رونق تولید در سال 98، اقدامات تأثیرگذاری در مقابله با قاچاق توسط مرزبانان صورت گرفت که در این زمینه موفقیتهای خوبی نیز حاصل شد و ماحصل آن جلوگیری از قاچاق و سرمایه‌های ملی سوخت، طلا، ارز، احشام و سایر اقلام از مرزهای کشور بود.

به گفته فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی، در سال گذشته، 17 میلیون و 500 هزار لیتر کشفیات سوخت گازوئیل، بنزین و نفت قاچاق حین خروج از مرزهای کشور داشتیم که نسبت به سال 97، شاهد افزایش 25 درصدی در این حوزه بوده‌ایم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link