کرم مرطوب کننده و آبرسان دست و صورت مای

اگر تیپ پوستی شما خشک است، بدنبال مرطوبکنندههای حاوی هیالورونیک اسید و سرامید باشید. در ظرفی دیگر ستیل الکل, اسید استئاریک, گلیسریل استئارات, پروپیل پارابن, ایزوپروپیل میریستات و روغن معدنی را مخلوط کرده و به دمای ۷۵ درجه سانتیگراد می رسانیم و بدین ترتیب فاز روغنی کرم را آماده می کنیم. دی متیل سیلوکسان, کرم مرطوب کننده فیس دوکس پوست خشک ایزوپروپیل میریستات و هگزیل دکانول از دیگر مواد نرم کننده پر مصرف می باشند. از سوی دیگر این نوع پوست ها سریع تر روند پیری مانند چروک های عمقی، افتادگی و شل شدن را طی می کنند.

اگر پوست تان خیلی خشک و پوسته پوسته شده است، احتمالا به نرم کننده ای غلیظ مانند وازلین احتیاج دارید اما کرم ها برای بیشتر پوست های معمولی، بهترین گزینه هستند زیرا نسبت به وازلین، لایه نازک تری روی پوست ایجاد می کنند. همچنین، آبرسان ها جذب کننده ای بسیار عالی برای پوست ها هستند. اگر پوست قبل از خواب پاکسازی شود، استفاده از مرطوب کننده پس از آن پیشنهاد میشود.

اگر مي خواهيد صبح ها با صورتي با طراوت از خواب بيدار شويد، قبل از خواب كمي كرم مرطوب كننده بزنيد. براي داشتن پوستي مرطوب و نرم سه دقيقه بعد از حمام كرم هاي مرطوب كننده بزنيد. هر شب چند قطره روغن زيتون به صورت، آرنج ها، زانوها و پشت بازوها بزنيد. روغن زيتون حاوي موادي است كه پوست را مرطوب مي كند. این محصولات هر کدام در کنار مرطوب کنندگی و آبرسانی، خواصی چون ضد جوش و آکنه بودن یا رساندن مواد مغذی به پوست را پیشنهاد میدهند.

در این شرایط منافذ پوست بسته میشود و احتمال بروز جوش و آکنه بالا میرود. مرطوب کننده ها به اشکال مختلف امولسيون مايع، پماد و کرم ديده مي شوند که محتواي چربي و آب در اين اشکال فرق مي کند. این ترکیب تعادل چربی و رطوبت پوست را تنظیم و شادابی و لطافت پوست را تضمین می کند. سپس آنرا سرد کرده و در دمای ۴۰ درجه سانتگراد اسانس را اضافه می کنیم و مخلوط نهایی را در هوای اتاق می گذاریم تا کاملا هم دما با محیط شود. ابتدا آب را در ظرف ریخته و تا دمای ۷۵ درجه سانتیگراد گرم می کنیم.