کرمان| وضعیت مناطق سیل‌زده اندوهجرد همچنان در مرحله اضطرار/ امدادرسانی‌ها ادامه دارد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

مجید سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده شهداد و گلباف اظهار داشت: امدادرسانی به مردم سیل‌زده در روستاهای شهداد و اندوهجرد همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه در این سیل آسیب فراوانی به زیرساخت‌ها، مزارع و باغات، راه‌ها و دام‌های کشاورزی مردم در منطقه شهداد، اندوهجرد و گلباف وارد شده است گفت: وضعیت مناطق سیل‌زده در اندوهجرد هنوز در مرحله اضطرار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی خدمت‌رسان باید به‌صورت اصولی و کارشناسی بازسازی زیرساخت‌های تخریب شده از جمله آب و برق را انجام بدهند افزود: دستگاه‌های خدمت‌رسان زیرساختی از انجام فعالیت در مسیر رودخانه‌ها و سیلاب‌ها خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی در ارزیابی و برآورد خسارات مناطق سیل‌زده اقدام کنند خاطر‌نشان کرد: لایروبی قنوات و آبرسانی آشامیدنی و کشاورزی به مردم در اسرع وقت مورد تاکید استاندار و ستاد مدیریت بحران استان است.

سعیدی بیان کرد: جهاد کشاورزی باید از منابع موجود و یا حتی اگر نیاز است به صورت تعهدی کمک به کشاورزان را در اولویت قرار دهد و در آینده اعتبارات ابلاغی جایگزین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تصرفاتی در بالادست مسیل‌ها توسط بعضی افراد قرار گرفته که باعث تشدید سیلاب‌ها شده است گفت: بلافاصله باید از طریق دستگاه‌های نظارتی و قضائی پیگیری و این تصرفات جمع‌آوری شود چرا که رفع این تصرفات از خسارات در آینده نیز جلوگیری خواهد. کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه دیواره محافظتی روستای جهر برای جلوگیری از سیل احتمالی در آینده باید احداث شود افزود: در جلسه مدیریت بحران استان مقرر شد شرکت آب منطقه‌ای استان مطالعات را انجام داده و بنیاد مسکن استان این دیواره حفاظتی را اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه عملیات ترمیم و بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده در سیل در حال انجام است تصریح کرد: لایروبی خانه‌های سیل‌زدگان نیز همچنان ادامه دارد.

سعیدی با بیان اینکه برق دو روستا قطع شده و به‌صورت موقت برق آنها با ژنراتور وصل شده است گفت: عملیات بازسازی شبکه انتقال برق در حال انجام است و به‌زودی برق روستاهای جهر در اندوهجرد و کشیت در گلباف وصل خواهد شد.

انتهای پیام/511/ ز

[ad_2]

Source link