کد رهگیری برای دریافت وام ودیعه مسکن الزامی است/ جزئیات پرداخت سود ماهانه تسهیلات از سوی مستأجران- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

محمود محمودزاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: مستأجران برای استفاده از وام ودیعه مسکن باید سه شرط اصلی تأهل، عدم مالکیت مسکن و سبز بودن فرم (ج) را داشته باشند.

وی افزود: کارگران، حقوق بگیران و زوج های جوان که در سال 99 ازدواج کرده اند یا در شرف ازدواج هستند در اولویت دریافت وام ودیعه مسکن قرار دارند.

وی تصریح کرد: همچنین خانواده های دارای 3 فروزند و بیشتر نیز در اولویت برای پرداخت وام ودیعه مسکن هستند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که 20 هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام ودیعه مسکن مستأجران تامین شده به میزان سود ماهانه این تسهیلات اشاره و اضافه کرد: برای تهران که وام 50 میلیون تومان است، مستأجران ماهانه باید حدود 540 هزار تومان، در شهرهای بزرگ با وام 30 میلیون تومانی ماهانه حدود 325 هزار تومان و در شهرهای کوچک (وام ودیعه مسکن 15 میلیون تومانی) سود ماهانه پرداختی از سوی مستأجران 162 هزار تومان است.

محمودزاده تاکید کرد: مستأجرانی که قراردادهای خود را بدون کد رهگیری تمدید کرده اند نمی توانند از وام ودیعه مسکن استفاده کنند.

به گفته وی، برای دریافت وام ودیعه مسکن الزام حقوق بگیر بودن دولت وجود ندارد و افرادی که ماهانه حقوق دریافت می کنند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی یادآور شد: مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز با نامه معرفی می توانند این وام را دریافت کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link