کار بر الزرفی سخت‌تر شد/ ائتلاف اهل‌سنت به جمع حامیان نامزدی کاظمی پیوست ‎- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراقی، ائتلاف نیروهای عراقی در بیانیه خود آورده است: ائتلاف نیروهای عراقی بر موضع ثابت خود و حمایت از ثبات عراق و گام برداشتن در مسیر گزینه‌های ملی در تشکیل دولت بر اساس مکانیزم‌های قانونی تأکید می‌کند.‎

فراکسیون “تحالف القوى” بزرگترین تشکیل سنی در پارلمان عراق است که از مجموع 329 کرسی پارلمان حدود 40 کرسی را در اختیار دارد و ریاست آن را «محمد حلبوسی» رئیس پارلمان این کشور به‌عهده دارد.

این ائتلاف بار دیگر “بر پایبندی به مبانی وحدت ملی در برابر چالش‌های پیشِ‌روی عراق و ملت این کشور” تأکید کرد.

ائتلاف نیروهای عراقی همزمان بر “پایبندی به وحدت صفوف سیاسی برای گذر از مرحله دشوار و خطرات پیشِ‌روی عراق در سطوح بهداشتی، امنیتی، اقتصادی و سیاسی” تأکید می‌کند.

این بیانیه همچنین تأکید کرد: در این چارچوب، ائتلاف نیروهای عراقی توجه خود را به نامزد تصدی پست نخست وزیری معطوف می‌کند که از قبول و تأیید نیروهای سیاسی مسئول معرفی این نامزد و از مقبولیت در سطح ملی برخوردار باشد.

 

این بیانیه افزود: از این رو، ائتلاف نیروهای عراقی حمایت و تأیید خود را از توافق تشکل‌های سیاسی ذی‌ربط در نامزد کردن «مصطفی الکاظمی» برای تصدی پست نخست وزیری و تشکیل دولت جدید ابراز می‌دارد.

این بیانیه تصریح کرد: ائتلاف نیروهای عراقی افتخار می‌کند که نقشش همواره در راستای تحکیم صلح و گفت‌وگو و تفاهم بین ملت عراق و رد تفرقه و فتنه‌انگیزی و برخوردهای سیاسی در راستای خدمت به انتظارات مردم و پاسخ به مطالبات مشروع آنها در برخورداری از امنیت و صلح و اصلاحات باشد.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link