کارشناس بهداشتی آمریکا: اگر ترامپ هشدارها را جدی می‌گرفت اکنون در وضعیت بهتری بودیم- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، تام اینگلسبای مدیر مرکز جانز هاپکینز برای امنیت سلامت آمریکا یکشنبه گفت: گزارش روزنامه نیویورک تایمز درباره واکنش دولت فدرال به بحران ویروس کرونا نشان می‌دهد که اگر برخی هشدارهای رسمی جدی گرفته می‌شد، ما الآن در وضعیت بهتری قرار داشتیم.

وی در ادامه افزود: اگر ما به این هشدارها توجه می‌کردیم، الآن وضعیت بهتری داشتیم و احتمالاً برای مقابله با این بحران آمادگی بهتری داشتیم و بیمارستان‌ها و تجهیزات حفاظت شخصی خود را آماده می‌کردیم.

این کارشناس بهداشتی تصریح کرد: گرچه برخی نشانه‌های امیدواری درباره موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا وجود داشته است ولی این مسئله مهم است که آمریکا برای بازگشایی بخشی از فعالیت‌های اقتصادی عجله نکند.

 

روزنامه نیویورک تایمز پیش از این نوشت: آلکس آزار وزیر بهداشت عمومی آمریکا بارها به دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور درباره تهدید و احتمال شیوع ویروس کرونا هفته‌ها قبل از آنکه ترامپ عملاً اقدامی را برای جلوگیری از شیوع این ویروس انجام دهد، هشدار داده است.

واشنگتن پست نیز نوشت: در اوایل ژانویه وزیر بهداشت آمریکا از طریق رابرت ردفیلد مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا درباره خطر و تهدید ناشی از این ویروس هشدار داده بود. آزار سپس گزارشی را به کاخ سفید ارسال کرده و شورای امنیت ملی را در جریان تازه‌ترین تحولات مربوط به شیوع ویروس کرونا قرار داده است.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link