چین: آمریکا از دخالت در امور چین به‌بهانه مسئله مذهب دست بردارد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رادیو بین‌المللی چین، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه 10 اردیبهشت (29 آوریل) تأکید کرد، چین از آمریکا می‎خواهد با احترام گزاردن به واقعیت و کنار گذاشتن تکبر و تعصب، دست از مداخله‎گری و انتشار گزارش‎های خود بردارد و به‌بهانه مذهب در امور داخلی چین دخالت نکند.

اخیراً، کمیته بین‌المللی آزادی‎های مذهبی آمریکا در گزارش سال 2020 خود از وضعیت آزادی مذهبی در چین انتقاد کرده است. گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در یک نشست خبری و در واکنش به این موضوع گفت که کمیته یادشده همواره با تعصب سیاسی نسبت به چین در سال‌های متوالی با انتشار گزارش‌های مختلف به سیاست‌های مذهبی چین حمله کرده است اما موضوع این گزارش‎ها کاملاً اشتباه و بی‌اساس بود.

گنگ شوانگ گفت، چین یک کشوری قانونمدار است و طبق قانون از آزادی مذهبی مردم حفاظت می‎کند و اقوام مختلف چین طبق قانون از آزادی مذهبی کامل برخوردارند. اکنون در چین، حدود 200 میلیون تن از پیروان ادیان مختلف زندگی می‎کنند که بیش از 380 هزار روحانی مذهبی و حدود 5500 گروه مذهبی و بیش از 140 هزار مکان مذهبی ثبت‌شده به آنان خدمت می‎کنند. سیاه‎نمایی‎های آمریکا علیه چین واقعیت را تغییر نخواهد داد، در عین حال، چین هیچ‌گاه اجازه دخالت در امور خود به‌بهانه مذهب را نخواهد داد.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link