چگونه از قیمت ورق پلی کربنات 99 اطلاع پیدا کنم ؟

فرآیند تولید و روش تولید طرح توجیهی لوازم پزشکی پر مصرف (ست سرم ، میکروست ، کیسه خون ، کیسه ادرار) شامل تبدیل گرانول (مدیکال گرید) PVC به ورق های PVC و جوش دادن ورق ها به هم و نصب لوله های انتقال و سرنگ و در نهایت استریلیزه کردن و انبار کردن آنها است. ورق های پلی کربنات در برابر انتقال و سرایت آتش مقاومت بالایی داشته و تا دماهای بالا مقاوم هستند. روزی که یکی از دوستان فعال در تولید ماسک به ما مراجعه کردند و نیاز اصلی ناشنوایان را برای این ماسک های خاص با ما در میان گذاشتند، که متاسفانه تا امروز توجهی هم به آن انجام نشده بود، ما سریعا اقدام کردیم و با توجه به پشتوانه ای که از نظر اطلاعات فنی و به روز در این صنعت داشتیم و وقوف بر فرآیندهای تولید و تزریق، مسیر طولانی رسیدن به نتیجه را سریع طی کردیم. در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا، به نظر من تولید این کالای خاص هم برای کشورمان ضروری است و هم کشورهای دیگر نسبت به این کالا درخواست دارند و مورد نیازشان است. به علت شرایط خاص مباحث پزشکی پلیمر های زیادی قابلیت کاربرد در این زمینه را نداشته در این مقاله به بررسی پلیمر هایی که بیشترین کاربرد را در ساخت وسایل و ابزار پزشکی را دارند، پرداخته می شود.

پلی کربنات 1100 پلی یورتان ها خواص مکانیکی و خون سازگاری خوبی دارند و به همین دلیل از بهترین مواد برای ساخت وسایل پزشکی اند. محصولات طرح توجیهی لوازم پزشکی پر مصرف شامل تولید ست سرم ، تولید میکروست ، تولید کیسه خون و تولید کیسه ادرار با استفاده از گرانول مدیکال گرید پی وی سی پزشکی می باشد. علاوه بر بحث ماسک های مربوط به ناشنوایان، ماسک های ۳ فیلتره معمولی که قابل شست و شو هستند هم برای استفاده از این آمیزه گزینه دیگیری بود. چگالی این طلق ها 50 درصد در مقایسه با شیشه معمولی کمتر است .حمل و نقل این طلق ها آسانتر است . سپار/ایران پلیمرتولید ماسک های شفاف خصوصا برای ناشنوایان و اطرافیان آنها یک ضرورت برای برقراری ارتباط معمولی است. برجسته ترین و مهم ترین خاصیت این ماده اولیه، محکم بودن آن است. البته ما مشابه این کالا را داریم با پایه پلیمر های متفاوت و البته با قیمتهای خیلی متفاوت از آن چیزی که ما به آن دست پیدا کردیم.

چینی چیان در ادامه به بحث آنتی استاتیک بودن این آمیزه هم نقبی زد: به غیر از خواص آنتی فاگ که ما در این پروژه به آن دست پیدا کردیم، خواص آنتی استاتیک هم بود که خیلی برای ما اهمیت داشت و آن هم حاصل شد. به طور کلی مواد اولیه تولید محصولات طرح همانگونه که پیشتر گفته شد شامل گرانول pvc مدیکال گرید ، مستربچ ، قطعات مونتاژی آماده و سایر لوازم می باشد. مفیدی: با توجه به اینکه از سال گذشته با انتشار و همه گیری ویروس کرونا در جهان مواجه شدیم، یکی از نیازهای کشور بحث تامین PVC مدیکال گرید ضدمه (Anti fog) بود که بیشترین کاربرد آن در ماسکهای ناشنوایان است. پلی کربنات بر اساس ویژگی ها و گرید های مختلف آن توانسته است جایگاه خوبی در صنعت پیدا نموده و موارد مصرف وسیعی داشته باشد. برای بر طرف نمودن این نقیصه میتوان از پوشش های دو جداره ورقهای پلی کربنات استفاده نمود که مستلزم صرف هزینه بیشتر است. علاوه بر این، رابر بوتیل در مقابل اشعه UV (مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید) بسیار حساس است. پلی کربنات شفاف را میتوان فرآیندهای مختلفی مانند برش و سوراخ کاری روی آن انجام داد.

پلی کربنات عایق صوتی
سقف حیاط خلوت با نورگیر شیشه ای بسیار سنگین بوده و مقاومت آن نسبت به سقف نورگیر پلی کربنات بسیار کمتر است. جهت پوشش سقف حیاط خلوت از پشت بام یا طبقه آخر هم میتوان از پلی کربنات و هم از نورگیر حبابی استفاده نمود. ورقهای پلیکربنات دارای انواع مختلف مات و شفاف تولید هستند،برای پوشش گلخانه از ورقهای شفاف تکجداره، دوجداره و پلی کربنات خرید سهجداره کاربرد دارد. این مدل طرح ها سختی های خود را هم دارد یعنی سختی های آزمایشگاه رفتن، نبود برخی مواداولیه و بسیاری دیگر. یکی از مشکلات بزرگ این نوع ماسک ها این بود که بعد از مدت زمانی که خیلی هم طولانی نیست، به خاطر تنفسی که فرد استفاده کننده انجام می دهد، کم کم تعریق می کرد و زیر چانه و صورت کلا خیس می شد. از کیسه خون جهت نگه داری خون کامل و سایر فراورده های آن استفاده می شود. پلی یورتان ها داری خواص ضد انعقادی بالاتری از سایر پلیمر های زیست سازگار اند.