چرایی عقب نشینی نظامیان آمریکایی از برخی پایگاه‌ها در عراق- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «سعد الکعبی» تحلیلگر سیاسی عراقی امروز دوشنبه ابراز عقیده کرد که نظامیان آمریکایی از برخی پایگاههای خود در عراق به این خاطر عقب نشینی کردند تا از واکنش عراقی ها به نقشه های جدیدشان جلوگیری کنند. وی افزود آمریکا از یک طرف دست به اقدامات تنش آمیز می زند و از سوی دیگر از مقرهای نظامی خود در عراق عقب نشینی می کند.

الکعبی که با پایگاه خبری المعلومه گفتگو می کرد، افزود آمریکا به سبب شیوع ویروس کرونا نظامیان خود را از عراق خارج نکرده است، به ویژه با توجه به اینکه ویروس کرونا به یک وبای همه‌گیر جهانی تبدیل شده و فقط در عراق شیوع پیدا نکرده بلکه آمریکا از نظر آمار بالای مبتلایان رکورد زده است.

وی افزود آمریکا نظامیانش را به سمت اماکن و فواصل دورتری از تیررس موشکهای مقاومت منتقل کرده تا از واکنش عراقی ها به طرحهای جدیدش دور باشد به ویژه اینکه وزیر دفاع آمریکا و وزیر خارجه این کشور لحن خود را علیه عراق تشدید کرده اند و نیز باید به مقاصد پنهان آمریکا علیه گروههای مقاومت اشاره کرد.

این تحلیلگر اظهار داشت عراق باید توافقنامه یا معاهده بین المللی در سازمان ملل با طرف آمریکایی امضا کند به گونه ای که آمریکا را ملزم کند که دست به هیچ عملیات جنایتکارانه ای در داخل عراق نزند و تمام نظامیانش را بر اساس مصوبه پارلمان عراق خارج کند. مصوبه اخیر پارلمان عراق، دولت این کشور را ملزم به اخراج نظامیان بیگانه به ویژه آمریکایی کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link