پیگیری تسنیم| بازدید اعضای کمیسیون عمران از “سیب و سوران”؛ اجرای پروژه راه و آب تسریع می‌شود- اخبار سیستان و بلوچستان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سیب و سوران، پیش از این گزارش‌های ویدیوئی با عنوان “روایتی از مصائب ‌بیماران اورژانسی در “سوران” / ‌جاده‌های‌ ‌صعب‌العبوری که جان می‌گیرند” و “مردم شهر 13 هزاری نفری سوران آب آشامیدنی ندارند” منتشر کردیم و در آن از راه‌های صعب‌العبور بخش هیدوچ و مشکل آب سوران از توابع سیب و سوران گفتیم.

مردم محلی بخش «هیدوچ» این شهرستان به خبرنگار تسنیم گفتند: عبور افراد سالم از این راه به سختی و با ماشین‌های خاصی صورت می‌گیرد و چه بسا اگر کسی مریض باشد، مسیر 33 کیلومتری را باید در 4 ساعت طی کند و به دلیل اینکه روستاهای بخش هیدوچ فاقد درمانگاه هستند تاکنون بیماران و مادران باردار زیادی در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند.

بنابر اعلام مردم منطقه؛ در بعضی از مناطق آب اصلاً وصل نشده، حتی مردم سوران از آب‌های تولید شده کولرهای گازی استفاده می‌کنند و یا با گالن از مناطق مختلف آب شرب و شست‌وشو تهیه می‌کنند و یا نیروهای شهرداری به صورت سقایی به بعضی از خانه‌ها آبرسانی می‌کنند.

روز گذشته اعضای کمیسیون عمران مجلس که به ریاست محمدرضا رضایی کوچی و همراهی استاندار سیستان و بلوچستان با هدف بازدید از پروژه های عمرانی به این استان سفر کرده‌اند، ضمن بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان سیب و سوران قول دادند موضوعات راه‌های روستایی سیب و سوران بخش هیدوچ و اجرای پروژه هیدوچ کلوکی و کنتیدر کمبرک تسریع و اجرایی شود.

همچنین اعضای کمیسیون عمران همچنین جهت تکمیل و تسریع در بررسی موضوعات آب شهرستان سوران در دو پروژه سد ماشکید علیا و مجتمع دشت مرادآباد به عنوان پروژه های اصلی شهرستان با اولویت طرح ماشکید علیا قول مساعد دادند.

انتهای پیام/395/س

[ad_2]

Source link