پیش بینی 8 روز بارانی برای استان البرز/‌ ‌رودخانه‌ها سیلابی می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

محمدرضا فلاح نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: با توجه به نمایش نقشه‌های هواشناسی استان و تحلیل آخرین الگو‌های پیش‌یابی شده بیانگر فعالیت سامانه بارشی در 8 روز آینده در استان البرز است که موج اول بارش‌ها از ظهر و عصر روز پنجشنبه  تا اواخر وقت شنبه  است.

وی افزود: فعالیت این سامانه در مناطق مختلف به ویژه ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی استان به دلیل ماهیت تندری و فعالیت محلی آن با  رگبار شدید باران، برف، رعد و برق، تگرگ، وزش باد شدید و لحظه‌ای و افت محسوس دما همراه است. 

مدیرکل مدیریت بحران استان البرز تصریح کرد: با توجه به اثر قابل ملاحظه دما، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های دائمی و فصلی، اختلال در تردد جاده‌ای و معابر عمومی، لغزندگی سطح جاده‌ها و معابر شهری، آبگرفتگی معابر شهری، احتمال خسارت بر سازه‌های موقت، احتمال شکستن و افتادن درختان، کاهش میدان دید، احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی و ریزش سنگ و رانش کوه وجود دارد.

 فلاح نژاد تصریح کرد: به همین دلیل حفظ آمادگی نسبت به اتخاذ تدابیر و تمهیدات مختلف برای مقابله با حوادث احتمالی به تمامی فرمانداران، شهرداران و دهیاران ابلاغ شده است.

انتهای پیام/ش

[ad_2]

Source link