پیش‌نویس طرح تحریم ترکیه تحویل کنگره آمریکا شد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «آدام کینزینجر» نماینده جمهوری‌خواه ایالات ایلینوی در مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه طی بیانیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد که طرح تحریم ترکیه به دلیل خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 تحویل کنگره آمریکا شده است.

آدام کینزینجر با اشاره به اینکه «ابیگیل اسپانبرگر» نماینده دموکرات ایالت ویرجینیا و «مایکل مک‌کال» نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس نیز در تدوین طرح تحریم ترکیه با وی همکاری داشته‌اند، اعلام کرد که بر اساس طرح مذکور که در راستای مقابله با صادرات سلاح از سوی روسیه تدوین شده، دولت ترکیه به دلیل خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 از روسیه هدف تحریم‌ قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه بیانیه خود با تأکید بر اینکه ائتلاف نظامی ناتو برای آمریکا و متحدانش از اهمیت حیاتی برخوردار است، اظهار داشت: «برای اینکه ناتو قوی باقی بماند، اعضای آن باید اصول، وظایف و تعهدات خود را رعایت کنند. ترکیه همچنان تصمیماتی اتخاذ می‌کند که مناسب یک کشور عضو ناتو نیست.»

آمریکا خرید سامانه دفاعی اس-400 از سوی ترکیه که خود جزو اعضای ناتو است را تهدیدی برای این پیمان نظامی تلقی می‌کند و به همین دلیل بارها از آنکارا خواسته بود که از خرید اس-400 چشم‌پوشی کند.

اما دولت ترکیه در نهایت خواسته آمریکا را نادیده گرفت و اواسط تیرماه سال گذشته روسیه تحویل سامانه اس-400 به ترکیه را رسماً آغاز کرد.

انتهای پیام/.

 

[ad_2]

Source link