پهلوگیری انواع شناورها تجاری، صیادی، مسافری در جزیره ابوموسی امکان‌پذیر شد- اخبار هرمزگان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، علی رضا محمدی کرجی ران با اشاره به بهره برداری و به آب اندازی 2 فروند رمپ فلزی که همزمان با نخستین روز هفته دولت طی ارتباط زنده تصویری استاندار هرمزگان با فرمانداری ابوموسی صورت پذیرفت اظهار داشت: توسعه فعالیت‌های تجاری، رونق گردشگری دریای و بسط و گسترش زیرساخت‌های بندری و دریایی جزیره ابوموسی درقالب سند طرح جامع این بندرگاه بدون وقفه و با مشارکت سایر دستگاه‌ها درحال انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به مشخصات فنی این دو فروند رمپ فلزی متعلق به بندرگاه ابوموسی بیان کرد: رمپ‌های یاد شده با طول و عرض 20 متر و ارتفاع حدود 6.2 متر همچنین آبخور حدود 0/6 متر یکی از پرکاربرد ترین زیرساختهای در امر تخلیه و بارگیری در بنادر وجزایر به شمار می آید. 

وی ادامه داد: اسکله رمپ شماره 1 که رسما مورد بهره برداری قرارگرفت و اسکله رمپ شماره 2 بندر نیز بعد از اتمام تعمیرات اساسی و زیر آبی روز گذشته (همزمان با نخستین روز هفته دولت) در بندر شهید رجایی به آب اندازی شد تا پس از انتقال به جزیره ابوموسی طی روزهای آینده نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد.

محمدی کرجی ران خاطر نشان کرد: رمپ‌های بندرگاه ابوموسی قابلیت پهلوگیری و تخلیه و بارگیری انواع شناورهای باری – مسافری (رو-رو) و لندینگ کرافت ها و شناور صیادی را داراست .

 

این مقام مسئول به دیگر طرح های دریایی و بندری در حال اجرا در جزیره ابوموسی نیز  اشاره داشت و گفت: موج شکن فرعی بندر بطول 600 متر، دایک استحصال به طول 850 متر و انجام استحصال پسکرانه و همچنین ساختمان اداری بندرگاه از جمله طرحهایی است که براساس برنامه زمانبندی شده، تا پایان سال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش تسنیم بندرگاه ابوموسی یکی از بنادر تحت تملک سازمان بنادر و دریانوردی است که با برخورداری از حوضچه‌ای به مساحت 11 هکتار و اراضی پسکرانه 8 هکتاری قابلیت پذیرش انواع شناورهای فلزی و چوبی را داراست این بندر یکی از بنادر راهبردی و استراتژیک منطقه در ابعاد مختلف تجاری و صیادی و نظامی به شمار می‌آید. 

انتهای پیام/864/ی

[ad_2]

Source link