پنکیک صبحانه

با طرز تهیه پنکیک، یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین صبحانه‌های بین‌المللی آشنا شوید و با تهیه آن در منزل، دل همه، به‌خصوص بچه‌ها را به دست بیاورید.

در این روزهای سرد سال، تهیه و مزه کردن یک شیرینی ساده و خوشمزه در کنار چای و قهوه برای صبحانه یا عصرانه، کاری بسیار دلپذیر و وسوسه‌کننده است. در این مقاله قصد داریم طرز تهیه پنکیک، یکی از خوشمزه‌ترین خوراکی‌ها برای صبحانه را در اختیار شما قرار دهیم که برخلاف نام پیچیده اش، در مدت زمانی کوتاه و به آسانی در منزل، قابل تهیه است.

پن کیک (Pancake)، یک نوع کیک تخت تابه‌ای است که معمولا به صورت گرد و نازک آماده می‌شود. خمیر نشاسته‌ای پنیکیک به طور کلی شامل تخم‌مرغ، شیر و کره می‌شود و برای درست کردن آن، پس از آماده‌سازی خمیر، آن را در تابه با روغن یا کره سرخ می‌کنند. اینگونه به‌نظر می‌رسد که پنکیک‌ها از دیرباز غذایی محبوب و متداول در میان جوامع بشری بوده‌اند.

نوع پخت و ساختار پنکیک‌ها در هر منطقه‌ای متفاوت است و بسته به منطقه جغرافیایی، پنکیک‌ها را همراه با مربا، عسل، شکلات، میوه، شیره درخت افرا و گوشت به عنوان صبحانه، عصرانه یا حتی شام به صورت گرم یا سرد مصرف می‌کنند؛ البته باید بدانید که پنکیک بیشتر به عنوان یک صبحانه آمریکایی شهرت دارد. تاریخچه‌ پخت این صبحانه خوشمزه به روم باستان برمی‌گردد و در آن زمان، پنکیک با ترکیب آرد گندم، روغن زیتون، عسل و شیر تخمیر شده برای صبحانه سرو می‌شده است.

پنکیک صبحانه

هر آنچه باید درباره پنکیک بدانید:

پنکیک ساده صبحانه با شیر و طرز تهیه آن

نکات مهم برای تهیه پنکیک

پنکیک پفکی و طرز تهیه آن

پنکیک شکلاتی و طرز تهیه آن

پنکیک نوتلا و طرز تهیه آن

پنکیک موز و طرز تهیه آن

پنکیک ردولوت و طرز تهیه آن

پنکیک خرما و عسل و طرز تهیه آن

پنکیک دارچینی و طرز تهیه آن

پنکیک سیب و دارچین و طرز تهیه آن

پنکیک پنیر کشمشی و طرز تهیه آن

پنکیک برنجک و طرز تهیه آن

پنکیک سبزیجات و طرز تهیه آن

پنکیک نخودچی و طرز تهیه آن

پنکیک باقلوا و طرز تهیه آن

پنکیک آلمانی و طرز تهیه آن

پنکیک بانوک و طرز تهیه آن

پنکیک مراکشی و طرز تهیه آن

پنکیک ژاپنی پفکی و طرز تهیه آن

تاریخچه پنکیک

رسم‌های پنکیک

طعم پنکیک

 پنکیک ساده صبحانه با شیر و طرز تهیه آن

پنکیک ساده صبحانه با شیر

مواد لازم برای دو نفر

یک و نیم پیمانه آرد همه منظوره

۳ قاشق غذاخوری شکر

یک قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر

یک چهارم قاشق چای‌خوری نمک

یک هشتم قاشق چای‌خوری پودر جوز هندی تازه

یک چهارم قاشق چای‌خوری دارچین

۲ عدد تخم‌مرغ بزرگ

یک و یک چهارم پیمانه شیر

نصف قاشق چای‌خوری عصاره وانیل

۳ قاشق غذاخوری کره بدون نمک

انواع میوه خشک یا میوه تازه فصل، عسل، شکلات صبحانه یا خامه شکلاتی برای سرو

قهوه، شیر یا چای داغ برای سرو

طرز تهیه پنکیک صبحانه

مخلوط کردن مواد خشکریختن مواد تر در مواد خشکهم زدن مایه پنکیکسرخ کردن پنکیکسرخ کردن طرف دیگر پنکیکطرز تهیه پنکیک صبحانهطرز تهیه پنکیک سرو پنکیک صبحانه

مرحله اول:

آماده‌سازی خمیر پنکیک: آرد، شکر، بیکینگ پودر، نمک، دارچین و پودر جوز هندی را در یک کاسه نسبتا بزرگ بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. سپس تخم‌مرغ‌های همدمای محیط را در ظرفی جداگانه بشکنید و خوب هم بزنید. در ادامه شیر و عصاره وانیل را به تخم‌مرغ‌ های زده شده اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

سه قاشق غذاخوری کره را در یک تابه روی حرارت ملایم گرم و آب کنید. سپس کره آب شده را در مخلوط شیر و تخم‌مرغ بریزید و خوب مخلوط کنید. وسط مواد خشک (مخلوط آرد) را باز کنید تا یک حفره ایجاد شود؛ سپس مواد تر (مخلوط شیر، کره و تخم‌مرغ) را داخل آن بریزید و هم بزنید. توجه داشته باشید که در این مرحله باید مواد را به حدی هم بزنید تا مواد خشک و تر مخلوط شوند؛ زیرا در غیر این صورت پنکیک‌ها سفت می‌شوند. اگر در مایه پنکیک گلوله‌های کوچک دیدید، مشکلی ندارد.

مایه پنکیک شما باید حالت خمیر مانند داشته باشد و شل و آبکی نباشد.

مرحله دوم:

سرخ کردن پنکیک صبحانه: تابه‌ای که کره را در آن آب کرده بودید را دوباره روی حرارت متوسط گاز قرار دهید تا گرم شود. سپس یک چهارم خمیر پنکیک را با یک ملاقه در کف ماهیتابه بریزید. پس از یک دقیقه پنیکیک را برگردانید تا طرف دیگر آن هم پخته و طلایی شود. پس از یک دقیقه پنکیک را از تابه خارج کنید و در ظرف سرو خود قرار دهید. دور هر پنکیکی که از تابه درمیاورید را با فویل بپوشانید تا پنکیک تا زمان سرو روی میز صبحانه سرد نشود و از دهان نیفتد.

این کار را تکرار کنید تا مایه پنکیک تمام شود. در حین سرخ کردن پنکیک‌ها اگر به کره بیشتری نیاز بود، در تابه کره بریزید. توجه داشته باشید که مایه پنکیک باید آنقدر پبزد که روی آن حباب تشکیل شود و سطح آن طلایی شود

مرحله سوم:

سرو پنکیک: پنکیک‌ها را با انواع میوه خشک یا میوه تازه فصل، عسل، شکلات صبحانه یا خامه شکلاتی سرو کنید و از مزه کردن آن در کنار یک فنجان قهوه، شیر یا چای داغ لذت ببرید.

نکات مهم برای تهیه پنکیک

نکات مربوط به خمیر پنکیک

نکات مهم برای تهیه پنکیک

تخم‌مرغ‌ها را از نیم ساعت قبل در دمای اتاق قرار دهید و از یخچال خارج کنید تا همدمای محیط شوند.

شیر باید در دمای اتاق قرار گرفته باشد؛ پس آن را کمی پیشتر از شروع آشپزی از یخچال دربیاورید.

شما می‌توانید مواد خشک را از قبل با هم مخلوط کنید و هر زمان خواستید با مواد تر مخلوط کنید.

استفاده از شیر در مایه پنکیک، آن را خوشمزه‌تر می‌کند، بافت پنکیک را نرم کرده و از خشک شدن سریع آن جلوگیری می‌کند.

آرد و بیکینگ پودر را در روش اول، قبل از استفاده حتما دوبار با هم الک کنید.

تخم‌مرغ را باید آنقدر هم بزنید که بافت آن از هم جدا شود و سفیده و زرده خوب با هم مخلوط شوند. برای این کار، همزن دستی کافی است.

در ریختن وانیل، زیاده‌روی نکنید؛ زیرا افزودن مقدار زیاد وانیل به پنکیک، طعم آن را تلخ می‌کند.