پمپ آب

پمپ آب

پمپ آب یکی از از وسایل فنی و تخصصی در خانه و آشپزخانه است. پمپ به لهجه ساده می‌تواند مایعات را جا به ‌جا کند. پمپ‌ ها اشکال متعدد دارند و در اندازه‌های متفاوت ساخت می‌شوند. پمپ‌ها Pump ازجمله وسایل پرکاربرد در سوله ‌ها و صنعت هم هستند و مایعات مختلف را به روش‌های متفاوت جا به ‌جا می ‌کنندبرخی از مدل‌ های پمپ‌ برای مصارف خانگی میباشند و از آنها به جهت جا به ‌جایی آب در باغچه و ایوان به کار گیری می‌شود

یکی از کاربردهای پمپ ‌های سیالات، ارتقا فشار آب میباشد به این برهان اکثری از افراد به جهت ارتقا فشار آب مصرفی در مصارف خانگی از آنها به کارگیری می ‌کنندفقدان فشار آب به هنگام، دوش گرفتن، شستن پیاله و لباس یک عدد از مشکلات رایج خیلی از خانه‌ ها است، به جهت از بین بردن همین مشکلات می ‌توان از یک پمپ سیال به کار گیری کرد و بدون دغدغه ‌ی کاهش فشار آب کارهای خانه را انجام داد. پمپ آب انواع متعدد دارااست و جنس بدنه‌ ی آن از اشکال فلزات مثل چدن و استیل است.

پمپ وسیله ‌ای سنگین هست و جور ‌های متعدد آن مدت زمان توان موتور گوناگون دارندبعضی از آن ها قابلیت غوطه ‌ور شدن دارا‌هستند و از آنها می‌ اقتدار به جهت انتقال آب استخر و حوض به کار گیری کردبعضی از پمپ ‌هایی که بضاعت غوطه‌ ور شدن در آب را دارا هستند اساسی محدودیت ارتفاع میباشند و آن‌ها را تا یک ارتفاع مشخص و معلوم می‌توان درون آب قرار داد. پمپ‌ های سیالات معمولاً آب تمیز و مایعات شفاف را منتقل می‌نمایند به این دلیل برای افزایش کارایی و پرهیز از آسیب دستگاه بهتر می باشد آن‌ ها را در فضایی تمیز و به بدور از هرگونه آلودگی ازجمله شاخ و برگ قرار داد.

بعضی از پمپ‌ها توانایی انتقال مایعات کثیف را هم دارند و می ‌توانند برای انتقال آب و لجن و مواد شیمیایی نیز از آن‌ها به کارگیری کرد؛ از همین پمپ‌های آب طبق معمول به جهت انتقال آب در باغ و باغچه ‌ها استعمال می ‌شودبرخی از باغداران از همین دسته پمپ‌ها به جهت انتقال آب باران به سمت گیاهان و درختانشان استعمال می‌ کنند و به یاری آب باران زمین خود را آبیاری می‌کنند. پمپ ‌ها به کمک الکتریسیته عمل می ‌کنند و دارای یک سیم بلند برق اصلی روکش ضد آب هستنددر صورتی که می‌ خواهید برای آبیاری و مسافت‌های بلند از این پمپ‌ها استفاده کنید خوب تر میباشد حتماً به متراژ سیم دقت کنید.

کاربرد پمپ آب

برای انتقال و افزایش فشار از پمپ آب استعمال می شود. عمدتا از پمپ های آب به جهت تامین پیوسته آب در صنایع، موسسات تجاری، منازل، بیمارستان ها و آکواریوم ها و غیره استفاده می شود. ما همینطور می توانیم از پمپ های آب برای تامین و حمل و جابجایی گونه های متمایز از مایعات، بسته به ظرفیت پمپ به کارگیری کنیم

اتومبیل آلات زندگی ما را مضاعف آسان ساخته اند، وقتی مردم برای به کار گیری از آب بدون چاره بودند آب را از چاه بالا بکشند و آن را حیاتی سطل به محل مورد حیث خویش حمل کنند. پمپ آب به جهت اولی بار بوسیله جوزف مونتگلیفر (Joseph Montgolfier) در سال 1796 اختراع شد و زندگی را به جهت اشخاص آسانتر کرد. متداولترین پمپ های آبی که استفاده می شوند پمپ آب شناور و پمپ آب جتی هستندبه کارگیری های متفاوتی از پمپ های آب می شود.

پمپ آب صنعتی

همانطور که می دانید کل پمپ آب کارایی یکسانی انجام می دهند و هدف کلیدی آن ها انتقال سیالات از نقاطی به نقاط دیگر است. پمپ آب صنعتی مهم اعتنا به همین که در صنایع آیتم به کار گیری قرار می گیرد و در معرض تششعات محیطی بیشتری قرار دارد، در طرحی و تولید آن ها از استاندارد های مشقت بار گیرانه تری استعمال می شود. از موردها به کار گیری همین پمپ ها می قدرت به استفاده آن ها در صنعت و تامین آب شهری، تقویت فشار آب ساختمان های بلند و آتش نشانی، آبیاری باغ، انتقال آب از خط مش دور، تهویه گرمایش و در اختیار گرفتن و چرخش هوا، افزایش فشار آب سرد و گرم و تجهیزات پشتیبانی و … اشاره کرد.

پمپ آب خانگی

این گونه پمپ آب نوعی پمپ ریز میباشند که به آن ها مینی پمپ نیز گفته می شود و به طور معمول برای مصارف خانگی مورد استعمال قرار می گیرد در دو نوع پمپ آب قلیل صدا و پرصدا ساخت می شوندهمین پمپ ها برای انتقال آب از مکان های عمیق، مصارف خانگی، صنعتی، آبیاری، کشاورزی و… نیز کاربرد دارندهمچنین اساسی دو ولتاژ تک فاز و سه فاز موجود می باشد به طوری که جور های سه فاز الکتریسیته کمتری مصرف می کنند.