پزشکی Arachnoentomology – مختصر اما دقیق دانش در مورد حشرات

[ad_1]

حشرات

یک ارگانیسم داشتن کلی مورفولوژيک فنی بندپایان می تواند به عنوان یک حشره اگر معیارهای زیر را برآورده:

1. این سه بخش مجزا – سر و قفسه سینه و شکم-با هیچ مشهود پلورال.

2. این سه جفت از پاها (در نتیجه مدت hexapods) هر جفت ناشی از یکی از سه بدوی قفسه سينه بخش است (prothorax در مقابل ایران بود و در وسط و metathorax posteriorly) که بد تعریف شده در بيشتر گونه است.

3. آن را دارای دو جفت بال یکی ناشی از ایران بود و یکی از metathorax. بال ممکن است ابتدایی و یا وجود ندارد و در برخی از گونه ها.

4. آن را دارای یک جفت شاخک طرح anteriorly از سر بخش.

5. دهان خود قطعات طراحی شده برای جویدن یا مکیدن

6. آن شکم تشکیل شده است که اغلب مشابه ظاهر می شود طولی بخش ترمینال که یکی از آنها اصلاح شده شامل دستگاه تولید مثل دستگاه و در برخی موارد یک استینگر.

زیر طبقه بندی حشرات در درجه اول بر اساس یک ارزیابی از ارگانیسم بال دهان قطعات و نوع دگردیسی.

1. بال ممکن است در حال حاضر یا غایب. وجود گونه تفاوت در قوام و شکل و اندازه بین جلو و عقبی بال. این venation (تنظیم از حمایت از دنده) از بال است که مهم ترین شناسایی مشخصه.

2. دهان قطعات ممکن است اقتباس یا جویدن یا مکیدن. گونه می توان بر اساس تفاوت ساختاری در هر فردی دهان و قطعات خود را در مجاورت یکی به دیگری.

3. به منظور دستیابی به اندازه و توسعه بالغ با نابالغ حشرات دستخوش یک یا چند تغییر در مرحله مجزا.

دگردیسی

بدوی دگردیسی: حداقل تغییر با تازه ظاهر جوان ظاهر شبیه به بزرگسالان به جز در اندازه.

ساده (ناقص) دگردیسی: سه مرحله به رسمیت شناخته شده: تخم مرغ پوره و بالغ. در طول پوره مرحله توسعه ارگانیسم دستخوش یک سری از molts هنگامی که بال و یا دیگر زائده به تدریج افزایش به اندازه بزرگسالان. پیچیده (کامل) دگردیسی: به تازگی از تخم حشرات خرس هیچ شباهتی به فیلم اگر چه با بررسی دقیق نشان می دهد داخلی آناتومی است که مجزا insectile: پرواز حشره یک مثال است. اضافی مرحله شفیره مورد نیاز است برای زنده برای به انجام رساندن عمیق فیزیولوژیک و تغییرات ساختاری بین لارو و بالغ اشکال.

اگر چه پزشکی و فناوری است که به ندرت به نام پس از بررسی ساختارهای داخلی از حشرات است از علاقه به می دانم که آنها بسیار توسعه یافته با وجود اندازه نسبتا کوچک. سیستم عصبی متشکل از یک زنجیره پیوسته شکمی عصب عقده. سیستم تنفسی تشکیل شده است و نه استادانه درست شده شبکه ای از شاخه لوله لوله که باز به طور مستقیم به خارج از دقیقه منافذ پوست, نفوذ تقریبا تمام داخلی با سلول های هوا. تشخیص این ساختار ممکن است کمک در افتراق لارو حشرات از نماتدها. با یک دست لنز یا تشریحی میکروسکوپ. دهانه نای لوله می تواند در شناسایی یک حشره لارو; کوتیکول از انواع مستمر است. سیستم گردش خون ساده است: یک سیستم ضربان دار, نمایندگی بدوی قلب واقع شده است anteriorly و متصل به خون پر از حفره ای (hematocele) توسط یک کشتی (آئورت است. هیچ شبکه ای از رگ های خونی و یا مویرگی کانال. سیستم گوارش کامل است با دهان باز anteriorly و یک کانال مقعد posteriorly. حلق و مری و معده (یا midgut) روده و راست روده را می توان شناسایی در زیر میکروسکوپ. در bloodsuckers, حلق عضلات است که به خوبی توسعه یافته به طوری که این عمل به عنوان یک پمپ و یا سیفون.

اندام تناسلی نیز به خوبی توسعه یافته; آنها شامل یک جفت بیضه و سمينال وزيکول در مردان; تخمدان ها لوله فالوپ, منی سلولی و ovipositor int او زن. چهار دستور حشرات از particula پزشکی اهمیت عبارتند از: siphonaptera (کک) در Anoplura (شپش) در Hemiptera (اشکالات) یک از دوبالان (مگس و پشه).

[ad_2]

Leave a Reply