پروتکل بهداشتی سفت و سخت فدراسیون فوتبال درباره کرونا / 80 درصد از 25 درصد کرونایی‌ها باید متعلق به بازیکنان باشد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جلسه ستاد مبارزه با کرونا در فدراسیون فوتبال در ادامه نشست‌های تخصصی گذشته با حضور مهدی محمدنبی، دبیر کل فدراسیون و رئیس ستاد و اعضا (کشوری‌فر، سهیل مهدی، نقی‌پور، صفی‌اله فغان‌پور، دکتر زهره هراتیان، دکتر توحید سیف برقی، دکتر پرهام خانلری، دکتر علیرضا شهاب، دکتر ایروانی و محمد کسرایی) در محل فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در این نشست ضمن تاکید مجدد بر تبعیت فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از تصمیم دولت درباره تداوم مسابقات لیگ‌های فوتبال ایران بحث‌های تخصصی انجام یافته طی هفته گذشته مورد بحث و ارزیابی مجدد قرار گرفت.

بر این اساس اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال به شرح زیر صادر شد:

حسب نامه شماره 598 / ص / 258/99 مورخ 18 تیرماه 99 فدراسیون پزشکی ورزشی و تاکید بر پیاده‌سازی و نظارت و اجرای دقیق پروتکل ابلاغی از سوی ستاد مبارزه با کرونا وزارت بهداشت و درمان موارد زیر به استحضار می‌رسد:

1- نظر به بند شماره دو ابلاغیه معاونت محترم توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان به شماره د/3/4098 ابلاغ شده در تاریخ 2 تیرماه 99 مبنی بر قرنطینه تیم در شرایطی که 25 درصد از اعضای کادر و بازیکنان به کرونا مبتلا شده باشند موارد زیر لازم الاجرا است:

الف- مبنای تصمیم گیری درباره موارد مثبت، فهرست اسامی بازیکنان و کادر باشگاه‌ها که در کمیته نقل و انتقالات ثبت شده است.

ب- تعویق بازی در صورتی انجام می‌شود که نتایج تست 25 درصد از کادر و بازیکنان که نام آنها در لیست کمیته نقل و انتقالات ثبت شده است، مثبت بوده و 80 درصد نتایج مثبت متعلق به بازیکنان باشد.

2- از تاریخ 28 تیرماه 99 نمونه‌گیری‌های مدون PCR توسط ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال انجام خواهد گرفت.

الف – مقتضی است مدیران عامل و کادر پزشکی تیم‌ها همکاری لازم در این زمینه را مبذول دارند.

ب – زمان و محل اخذ تست، توسط سازمان لیگ به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

ج – مبنای تصمیم گیری درباره تعویق بازی، تنها نتایج حاصل از تست‌های مدون انجام شده توسط این ستاد خواهد بود.

د- مقتضی است باشگاه‌ها ضمن رعایت اصول بند “واجدین شرایط آزمایش کووید -19” آخرین نسخه ابلاغ شده قلوچارت بازتوانی و درمان وزارت بهداشت و درمان (پیوست) از انجام هرگونه تست خارج از شرایط این بند اجتناب کنند.

ه– در صورت نیاز به انجام تست PCR خارج از تست‌های ادواری ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال مقتضی است قبل از انجام تست با این ستاد به صورت رسمی و مکتوب هماهنگی‌های لازم انجام پذیرد.

ر– مقتضی است فرم‌های خود اظهاری بازیکنان و کادر توسط پزشک تیم تکمیل و به صورت روزانه و در ساعات اداری رسماً برای سازمان لیگ ارسال شود.

3- بازگشت به بند 3 “بازتوانی در شاغلین با سابقه کووید -19 “عنوان” غربالگری ، مراقبت و بازتوانی” در پروتکل گام دوم مبارزه با کرونا در فوتبال ابلاغ شده از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی (کد 192/306)، بازگشت به فعالیت بازیکنان با نمونه مثبت مطابق با آخرین نسخه ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و درمان (پیوست) خواهد بود.

4- کادر پزشکی تیم‌ها ملزم به هرگونه همکاری در اجرای پروتکل‌های ابلاغ شده و شرکت در وبینارهای آموزشی اعلام شده از سوی ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال خواهند بود.

5- در صورت احراز تخطی از هر یک از بندهای دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی ستاد مبارزه با کرونا از سوی کادر پزشکی، بازیکنان، کادرفنی، اداری و مسئولان تیم مستندات مربوطه به کمیته انضباطی ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link