پاکستان: خبر تلاش ما برای به رسمیت شناختن اسرائیل کذب محض است- اخبار آسیا-اقیانوسیه – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی؛ وزارت خارجه پاکستان در واکنش به تحولات اخیر منطقه اعلام کرد: عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و امارات پیامدهای فراوانی به همراه خواهد داشت.

پاکستان تصریح کرد: ما دیدگاه گذشته خود نسبت به رژیم صهیونیستی را تغییر ندادیم و هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت.

دستگاه دیپلماسی پاکستان به موضوع تنش میان عربستان و پاکستان نیز اشاره کرده و اظهار داشت: روابط ما با ریاض دچار چالش نشده آنها نظر خود را در مورد کشمیر دارند و ما هم نظر خود را داریم.

اسلام آباد مدعی شد: یک گروه خاص در افغانستان وجود دارند که سعی می کنند مذاکرات صلح به نتیجه نرسد و دائما در مسیر مذاکرات صلح اختلال ایجاد می کنند.

وزارت خارجه پاکستان اضافه کرد: مساله کشمیر نیز از طریق لغو خودمختاری آن توسط هند حل نمی شود و حتی احزاب کشمیری که حامی هند بودند با این اقدام هند به شدت مخالفت کرده‌اند.

6 حزب کشمیری که حتی افرادی نظیر «عمر عبدالله» بین مسئولین آن قرار دارند اقدام هند در مورد کشمیر و لغو خودمختاری این منطقه را به شدت محکوم کرده‌اند.

پاکستان همچنین درگیری میان هند و چین بر سر مناطق مرزی را عمیق توصیف کرده و مدعی شد: ادعای هند و چین در مورد مناطق مرزی لداخ با هم اختلافات بسیاری دارد و با چند جلسه کوچک حل نخواهد شد.

طی روزهای اخیر منطق جنوب آسیا بازهم شاهد تحولات زیادی بوده و به خصوص پس از عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل بسیاری دولت اسلام آباد را نیز به تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی متهم کرده بودند.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link