پارکینگ‌های حرم در تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است/ اجرای محدود آئین خطبه خوانی شب عاشورا در حرم رضوی- اخبار خراسان رضوی – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از آستان نیوز، محمد توکلی با بیان اینکه مراسم شام غریبان و خطبه خوانی امسال متأثر از شرایط کرونا به صورت محدود برگزار می شود، عنوان کرد: همزمان با شب عاشورای حسینی آیین سنتی خطبه خوانی، شنبه 8 شهریور از ساعت 20 در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی با حضور خادمان و جمع محدودی از زائران بارگاه منور رضوی برگزار می شود.

وی بیان کرد: قرائت خطبه این مراسم با حجت الاسلام جعفر اسلامی فر خواهد بود و حجت الاسلام حسینی خراسانی نیز به ایراد سخن خواهند پرداخت و شبکه های مختلف سیما نیز برای علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت(ع) که امکان حضور در این مراسم ها را ندارند، بصورت زنده پوشش خواهند داد.

توکلی تصریح کرد: امسال آیین پیاده روی شام غریبان حسینی از سازمان مرکزی آستان قدس رضوی را نخواهیم داشت و تمام برنامه در صحن انقلاب برگزار خواهد شد و زائران و مجاوران همزمان در تمامی اماکن متبرکه از نمایشگرهای پهن پیکر می توانند مراسم باشکوه خطبه خوانی را مشاهده کنند.

وی ادامه داد: اجرای این مراسم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی و حضور هر میهمان بر روی یک فرش و استفاده از ماسک برگزار خواهد شد.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با بیان اینکه این مراسم یکشنبه 9 شهریور ساعت 20 برگزار می شود، افزود: در این آیین سنتی قریب 400 نفر از خدمه و میهمانان ویژه در صحن انقلاب اسلامی اجتماع خواهند کرد و به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

توکلی تصریح کرد: هیئات مذهبی نیز در شب شام غریبان حسینی می توانند به صورت ایستاده در نیمه جنوبی صحن انقلاب و به دور از دسته روی به عزاداری و سوگواری بپردازند.

وی با اشاره به تعطیلی پارکینگ‌های خودرو حرم مطهر رضوی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اضافه کرد: همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تمام پارکینگ‌های حرم مطهر رضوی به مدت 48 ساعت مسدود است، تعطیلی این پارکینگ‌ها، مطابق مصوبه و نظریه شورای تأمین استان انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ ع

[ad_2]

Source link