ویژگی‌هایی که سپاه پاسداران از مکتب امام حسین(ع) آموخت/ سپاه حافظ ارزش‌های انقلاب است- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

[ad_1]

آیت‌‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به مناسبت سالروز ولادت با سعادت امام حسین علیه‌السلام و روز پاسدار گفت: نامگذاری روز ولادت امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار به خاطر ویژگی‌هایی است که پاسداران عزیز ما از مکتب حسین بن علی(ع) و عاشورا آموختند.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های امام حسین(ع) فدارکاری در راه هدف والا بود. سیدالشهداء(ع) معتقد بود که اگر هدفی مقدس است این جان باید برای رسیدن به آن تقدیم شود، ایشان برای رسیدن به آن هدف مقدس در روز عاشورا جان خود و اهل‌بیت خویش را در طبق اخلاص نهاد.

«پاسداران عزیز ما از همان روزهای اول تأسیس این نهاد، در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی و دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) از هیچ کوششی دریغ نکردند و جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند و فداکارانه در این مسیر ارزشمند کوشیدند، این یکی از درس‌های گرفته شدۀ سپاه پاسداران از مکتب حسینی است. اگر می‌گوییم روز ولادت امام حسین(ع) روز پاسدار است یعنی کسانی که خُلق و خو و رفتار حسین بن علی(ع) را در سیرۀ رفتاری خود قرار داده‌اند.»

آیت‌الله بوشهری با بیان مطلب فوق اظهار کرد: ویژگی دوم امام حسین(ع) که در پاسداران ما نمود دارد، روح آزادی و آزادگی و زیر بار ظلم و ستم نرفتن است. پاسداران عزیز ما در مقابل توطئۀ مستکبران و جهان کفر به عنوان یک نیروی قهرمان و انقلابی ایستاد و خم به ابرو نیاورد و هیچگونه مماشاتی در مقابله با دشمن نکرد. 

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: آنان دوران هشت سال دفاع مقدس را قهرمانانه و با افتخار پشت سر گذاشتند و اکنون پس از شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، پاسخی کوبنده و دندان‌شکن به مستکبر عالم یعنی آمریکا دادند، در حالیکه در منطقه و شاید در جهان کسی جرأت چنین پاسخگویی را نداشت و این چیزی نبود جز ارادۀ الهام‌گرفتۀ سپاه پاسداران از مکتب امام حسین(ع).

وی خاطرنشان کرد: آنان علاوه بر اینکه حافظ امنیت مردم کشورند، حافظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی کشور نیز هستند. پاسداران ما حقیقتاً در صحنه‌های مختلف اجتماعی پیش‌قدم بوده‌اند؛ از سیل و زلزله گرفته تا همین بیماری اخیر کرونا. آنان صبورند و رضایت خدا را درنظر می‌گیرند؛ همانطور که امام حسین(ع) در آخرین لحظات عمر شریفشان فرمود: «رِضا اللهِ رضانا اهلَ البیت».

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link