وزیر دفاع آمریکا: نژادپرستی در آمریکا یک واقعیت است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید اذعان کرد که معضل نژادپرستی در آمریکا یک معضل جدی و واقعی است که باید تلاش بسیار بیشتری برای ریشه‌کن کردن آن صورت گیرد.

وزیر دفاع آمریکا در ابتدای صحبت‌های خود در این نشست خبری با اشاره به حادثه قتل فجیع «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس اظهار داشت: «نژادپرستی در آمریکا یک واقعیت است و ما باید همه توان خود را به کار بگیریم تا آن را بشناسیم، با آن مقابله کنیم و آن را ریشه‌کن کنیم.»

وی افزود: «من در سازمانی خدمت می‌کنم که در زمینه مقابله با نژادپرستی در آمریکا پیشرو بوده است، اما هنوز در این زمینه کارهای بسیار زیادی باید انجام شود.»

مارک اسپر درباره استقرار هزاران نفر از نیروهای گارد ملی آمریکا در شهرهای مختلف این کشور برای سرکوب معترضان به قتل جورج فلوید توسط پلیس نیز مدعی شد: «در برخی موارد از نظامیان خواسته می‌شود که برای حمایت از فرمانداران ایالت‌ها و دیگر مجریان قانون وارد عمل شوند تا به برقراری نظم و قانون کمک کنند. این همان کاری است که امروز هزاران نفر از نیروهای ما در شهرها و ایالت‌های سراسر آمریکا انجام می‌دهند.»

وی در ادامه ادعا کرد: «این کاری نیست که ما خواهان انجامش باشیم، اما این وظیفه ماست و ما حداکثر مهارت و تخصص انجامش می‌دهیم. من به مردان و زنان عضو گارد ملی آمریکا که در خیابان‌ها حضور دارند و این وظیفه را انجام می‌دهند، افتخار می‌کنم.»

وزیر دفاع آمریکا درباره احتمال به‌کارگیری نیروهای رزمی ارتش این کشور برای سرکوب اعتراضات نیز اظهار داشت: «گزینه استفاده از این نیروها همیشه تنها به عنوان آخرین گزینه مطرح است. این گزینه تنها در اضطراری‌ترین و حساس‌ترین شرایط مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما اکنون در این شرایط قرار نداریم و من از این گزینه حمایت نمی‌کنم.»

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه‌سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از زمان شروع اعتراضات تاکنون چندین بار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید کرده است.

روز جمعه رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که در پی نزدیک شدن معترضان به محل کار رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ بنابر توصیه تیم امنیتی خود برای مدتی کوتاهی در زیرزمین بتنی کاخ سفید پناه گرفته بوده است.

وی روز دوشنبه در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت‌های این کشور اعلام کرد که دولتش قصد دارد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به‌شدت سرکوب کند.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link