ورود کشتی ایرانی حامل گندم اهدایی هند به بندر چابهار- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بهروز آقایی اظهار کرد: کشتی نگار از شناورهای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL)، حامل 203 دستگاه کانتینر 20 فوت است که اولین محموله کمک‌های بشردوستانه و دهمین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان  را حمل می کند.

وی با بیان این‌که این کشتی دیروز از بندر کاندلای هند وارد بندر شهید بهشتی شد، ادامه داد: این محموله حدود 5000 تن گندم اهدایی دولت هند به افغانستان است که پس از تخلیه که فرایند آن به سرعت در حال انجام و رو به اتمام است از طریق مرز میلک به افغانستان ترانزیت خواهد شد.

عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در ایران در بازدید از بندر شهید بهشتی با ابراز خرسندی از ورود اولین محموله گندم اهدایی هند به بندر چابهار گفت: این اولین محموله از مجموعه 75 هزار تنی گندم است که قرار است از طریق بندر چابهار به افغانستان ترانزیت شود.

 وی با قدردانی از هند و ایران برای انتقال و ترانزیت گندم در شرایط بسیار سخت، مهم و حساس کنونی که منطقه و جهان از بحران شیوع بیماری کرونا در رنج است، ابراز امیدواری کرد تا با همکاری مستقیم همکاران در جمهوری اسلامی ایران این گندم هر چه سریعتر به افغانستان برسد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link