ورود همزمان 7 کشتی کالای اساسی به بندر شهید بهشتی چابهار / توزیع 340 هزار تن کالای اساسی به زودی- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی ‌از ورود همزمان هفت کشتی حامل کالای اساسی مورد نیاز کشور به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

وی محموله این کشتی ها را  340 هزار تن کالای اساسی از جمله گندم برنج، جو … مورد نیاز کشور اعلام کرد که در هفته جاری تخلیه و به مراکز هدف انتقال خواهد شد.‌ 

وی با بیان اینکه علیرغم تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد دنیا رونق تجارت با ورود کشتی کالای اساسی در بندر چابهار ادامه دارد افزود: پهلوگیری این کشتی‌ها به اسکله بندر شهید بهشتی انجام شده و عملیات تخلیه همزمان با استفاده از تجهیزات مدرن استراتژیک بندری در حال انجام است.

مدیر‌کل بنادر و دریانوردی با بیان اینکه عملیات تخلیه و بارگیری کشتی‌ها با نرم مطلوب و روان ترافیکی به صورت شبانه‌روزی انجام می‌گیرد، اظهار کرد: با تخلیه همزمان این شناورها رکورد جدیدی در تخلیه کالای اساسی در بنادر کشور ثبت خواهد شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گفت: آمار تخلیه و باگیری در فروردین سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد رشد داشته است که در اقتصاد و اشتغال مردم استان تأثیر به سزایی خواهد داشت.     

انتهای پیام/ش

[ad_2]

Source link