واکنش معاون استاندار قم به حواشی فضای مجازی؛ یک تبعه خارجی هم بعد از شیوع کرونا به استان قم وارد نشده است+فیلم- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

بیژن سلیمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت ساماندهی اتباع خارجی و عودت آنان به کشورهای مربوطه اظهار داشت: از زمان شیوع بیماری کرونا اتباع هندی، پاکستانی و دیگر کشورها را شناسایی و ساماندهی کردیم و با همکاری سفارت پاکستان در تلاشیم تا این اتباع زودتر کشور را ترک کنند.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از اتباع پاکستانی از استان قم به مرزها و از آنجا به کشورشان فرستاده‌شده است، یادآور شد: متأسفانه اخیراً فیلم‌ها و تصاویری از حضور این افراد در استان قم منتشرشده است که این موضوع تکذیب می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم خاطرنشان کرد: بعد از اعلام و تشخیص بیماری کرونا در کشور حتی یک تبعه هم وارد استان قم نشده است و افراد اعلامی در فضاهای مجازی کسانی بوده که آنان را از نقاط مختلف جمع‌آوری، ساماندهی، اسکان و تحت کنترل قرار داده بودیم تا در صورت نیاز درمان و پس‌ازآن به کشور خود فرستاده شوند.

وی با رد هرگونه شناسایی نقش اتباع در شیوع بیماری در استان قم ابراز کرد: همه در این شرایط به دنبال چگونگی انتقال این بیماری هستند و ما در استان قم در این موضوع به این قطعیت نرسیده‌ایم و نیاز به مباحث فنی و پزشکی دارد.

سلیمان‌پور در پیش بودن روز طبیعت را موردتوجه قرار داد و گفت: باید از کسانی که در این مدت در خانه مانده و کمک به‌سلامت دیگران کرده‌اند تقدیر شود و از کسانی هم که بی‌توجه بوده و از مسئولیت اجتماعی خود به علت مسائل فردی اجتناب کرده‌اند جای تأمل است.

وی تنها راه قطعی درمان و ریشه‌کنی بیماری کرونا را پرهیز از هرگونه تجمع و در خانه ماندن دانست و افزود: از همه همشهریان تقاضا داریم به هشدارها توجه کرده و برای سلامت خود و خانواده در خانه بمانند.

انتهای پیام/450/ ت

[ad_2]

Source link