واکنش حماس و جهاد اسلامی به شهادت اسیر فلسطینی/ جنایت‌های رژیم اشغالگر نمی‌تواند روحیه مقاومت را نابود کند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، باشگاه اسرای نیروهای ملی و اسلامی در نوار غزه٬ سیاست‌های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی را که زندگی اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی را هدف گرفته و در راس آنها اهمال‌کاری عامدانه پزشکی که منجر به جان باختن بیش از 69 اسیر شده را محکوم کرد.

کمیته این باشگاه٬ رژیم اشغالگر صهیونیستی را مسئول شهادت «داوود طلعت الخطیب» اسیر فلسطینی را که به 18 سال حبس در زندان عوفر رژیم اشغالگر محکوم و تنها 3 ماه از حبس وی باقی مانده بود٬ دانست.

کمیته مذکور از جامعه بین‌المللی و حقوق بشری خواست تا وظیفه خود را در افزایش حمایت از اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی انجام داده و اسرایی را که نیاز به کمک‌های پزشکی دارند به دست پزشکان متخصص بسپارند نه جنایتکاران صهیونیست. این کمیته همچنین خواستار ارسال کمیته‌های حقیقت‌یاب به زندان‌های رژیم اشغالگر و تیم های پزشکی برای رسیدگی به وضعیت اسرا شد.

همچنین جنبش جهاد اسلامی نیز شهادت داوود الخطیب را جنایتی از جانب رژیم اشغالگر صهیونیستی به دلیل سیاست اهمال‌کاری پزشکی آن در حق اسرای فلسطینی دانست.

جهاد اسلامی٬ رژیم اشغالگر صهیونیستی را مسئول جان اسرای فلسطینی در زندان‌های این رژیم به ویژه اسرایی که اعتصاب غذا کرده‌اند و افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای دانست.

این جنبش با تاکید بر اینکه سیاست سرکوبگری رژیم اشغالگر ضد اسرای فلسطینی هرگز روحیه مقاومت آنها را نابود نخواهد کرد٬ از نهادهای حقوق بشری و سازمان‌های مربوطه خواست تا در قبال اسرای فلسطینی مسئولیت‌پذیر بوده و یک اقدام جدی و فوری برای مقابله با جنایت‌های رژیم اشغالگر ضد اسرا٬ انجام دهند.

جهاد اسلامی تاکید کرد که جنایت‌های دشمن اشغالگر و تجاوزات آن علیه اسرا تنها قدرت و اراده ما را برای ادامه راهی که این اسرا برای آن زندانی شده‌اند بیشتر می‌کند؛ اسرا مدرسه صبر و مقاومت هستند و سیاست‌های تجاوزگرانه رژیم غاصب٬ این روحیه را نابود نمی‌کند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه از همه فلسطینیان خواست تا در فعالیت‌هایی که برای حمایت از اسرا انجام می‌شود مشارکت کنند و همچنین خواستار توجه ابزارهای رسانه‌ای به این موضوع شد.

جنبش حماس فلسطین نیز با صدور بیانیه‌ای رژیم غاصب صهیونیستی را مسئول شهادت داوود الخطیب دانسته و اعلام کرد که این جنایت نیز به کارنامه سیاه و سلسله جنایت‌های این رژیم اشغالگر در حق اسرای فلسطینی اضافه شد.

«داوود طلعت الخطیب» از اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی، حدود 3 ماه مانده به پایان حبس وی، در داخل زندان صهیونیستی«عوفر» به شهادت رسید.

انجمن امور اسرای فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، الخطیب که به 18 سال حبس محکوم شده بود در اثر سکته قلبی در داخل زندان عوفر به شهادت رسید و همه مسئولان اداره زندان‌های اسرائیلی مسئول شهادت این اسیر 45 ساله هستند.

هیات امور اسرا اعلام کرد که با شهادت خطیب، شمار شهدای جنبش اسیر فلسطین از سال 1967 تاکنون به 225 نفر افزایش یافته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link