هوک: آمریکا در تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «راشا تودی»، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران امروز  بر تلاش کشورش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تاکید کرد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران برایان هوک یکشنبه گفت هیچ تمایلی برای اینکه به ایران فرصتی برای ورود به تجارت اسلحه داده شود وجود ندارد.

وی با بیان این ادعا که در صورت برداشته شدن تحریم تسلیحاتی فعلی علیه تهران، درگیری در سوریه بدتر خواهد شد، ایران را به دور زدن تحریم‌های بین المللی متهم کرد و مدعی شد که درصورت کم شده تحریم‌هی فعلی و یا از بین رفتن آن، صلح خاورمیانه تهدید خواهد شد.

این دیپلمات آمریکایی همچنین افزود: واشنگتن ایران را از کار نیابتی علیه منافع آمریکا در منطقه محروم خواهد کرد.

فرستاده آمریکا در امور ایران درباره بحران میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هم اضافه کرد: این نزاع خیلی طولانی شده است و در نهایت به زیان منافع منطقه‌ای مشترک مربوط به ثبات، شکوفایی و امنیت است

هوک برای جلب حمایت بین المللی از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران سفر دوره‌ای به منطقه را آغاز کرده است.

او امروز در گفت‌وگو با روزنامه «الشرق الاوسط» هم گفته بود: ما پروژه‌ای داریم که تلاش می‌کنیم تمامی اعضای دائم یا غیردائم شورای امنیت به آن رأی دهند؛ مهم آن است که این تحریم‌ها که از 13 سال قبل آغاز شده و در 18 اکتبر آینده (27 مهر) به پایان می‌رسد، تمدید شود.

تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد برجام 18 اکتبر سال جاری میلادی به پایان می‌رسد اما دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ تلاشی را برای جلوگیری از انقضای این تحریم‌ها آغاز کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link