همه چیز در رابطه با سفر زمینی به کیش

 

کیش یکی از جزایر بسیار زیبای جنوب کشور می باشد که سالانه افراد بسیاری به صورت هوایی به آن سفر می کنند، شاید شما نیز تا به امروز از امکان سفر زمینی به جزیره هیجان انگیز کیش بی اطلاع بودید، پس در این نوشته با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در رابطه با سفر زمینی به کیش در اختیارتان قرار دهیم، همچنین با مطالعه این مقاله آنچه که در مورد تور مسافرتی کیش لازم است بدانیم را در خواهیم یافت.

 

آپلود عکس

بهترین مسیر برای سفر زمینی به کیش

در این مقاله به طور جامع در مورد نحوه سفر به جزیره کیش، و راه های ورودی با ماشین شخصی و به هر آنچه که برای سفر زمینی- دریایی بدان نیاز دارید می پردازیم.

 

یکی از مزایای مسافرت کردن از طریق زمینی این است که شما در مسیر خود از شهرهای مختلفی عبور خواهید نمود و در راه می توانید از مناظر دیدنی لذت ببرید و علاوه بر مقصدتان که جزیره کیش است از زیبایی های خود مسیر نیز بهره مند شوید. در این مقاله همانند یک دوست و همسفر از شروع سفر با فرض مبدا تهران، تا جزیره زیبای کیش همراه شما خواهیم بود.

 

در مسافرت هوایی شما نیازی به دانستن مسیر ندارید و زمانی که در فرودگاه سوار هواپیما می شوید مقصد بعدی شما فرودگاه کیش خواهد بود. اما مسیر زمینی و سفر کردن با ماشین شخصی خود یک بحث کاملا جدا و پیچیده است و می تواند بر روی کیفیت مسافرت شما تاثیر گذار باشد. با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید تا از تمامی جزییات مسافرت زمینی به کیش و ملزومات و راه های زمینی و شهرهایی که از آن ها عبور می کنید تا به جزیره زیبای کیش برسید، مطلع گردید.
برای سفر زمینی به کیش ابتدا باید خود را به بندر چارک برسانید این دو مسیر عبارتند از:

۱- تهران، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، جهرم، لار، بستک، بندرلنگه، بندر چارک

۲- فیروزآباد، قیر و کازرون، خنج، لامرد، بندر آفتاب یا بندر چارک

حال پس از رسیدن به بندر چارک باید بدانید که  تور کیش بدینجا ختم نمی شود و زمانی که شما به خلیج فارس می رسید باید ماشین خود را تا جزیره کیش حمل کنید. شما که تا این قسمت از مسیر را تحمل کرده اید باید کمی صبر کنید تا به مقصد خود برسید. مسافرینی که قصد دارند با ماشین شخصی خود به کیش بروند باید در سه بندر که در نهایت به کیش منتهی می شوند استفاده نمایند. این ۳ بندر عبارتند از:

 

بندر چارک، لنگه و بندر آفتاب که از این سه بندر دریایی می توانید با استفاده از لنچ هایی که وجود دارد به راحتی در یک سفر دریایی کوتاه مدت به سر مقصد خود یعنی جزیره زیبای کیش برسید.

 

بعد از رسیدن به ای سه بندر شناورهایی که وجود دارند خودروی شخصی شما را حمل می کنند. در بین این ۳ بندر مهم نیز به دلیل تردد زیاد در مسیرهای چارک به لنگه و شهید حقانی به چارک و لنگه و آفتاب به چارک خطوط اتوبوس رانی و تاکسی و حتی قطار نیز وجود دارد.

 

آپلود عکس

 

هزینه حمل خودرو به جزیره کیش

هزینه های مسیر رفت :

به ازای هر تعداد سرنشین به غیر از راننده ۲۰٫۰۰۰ تومان کرایه دریافت می گردد که تمامی این هزینه ها به صورت جداگانه پرداخت میگردد .

 

۱ . مبلغ ۶۰٫۰۰۰ بابت کابوتاژ و عوارض بندری خودرو به دفتر چارک

 

۲ . پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی در تور کیش

 

۳ . پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کیش

 

۴ . پرداخت ۸۰۰۰ تومان عوارض شهرداری

 

 

 

هزینه های مسیر برگشت :

۱ پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کابوتاژ خودرو به دفتر کیش

 

۲ پرداخت مبلغ ۸۵٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی از کیش به چارک

 

۳ پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کشتی / هزینه کودکان زیر ۷ سال رایگان می باشد .

 

زمان سفر از بندر چارک به کیش ۱۵۰ دقیقه می باشد .

 

مدت اقامت در جزیره کیش از ۱ تا ۱۰ روز می‌باشد که به ازای هر روز اضافه‌تر، مبلغ ۳۰٫۰۰۰ تومان دریافت می گردد .

 

احتمالا برای نوروز موارد فوق تغییر جزیی خواهد داشت.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با اینکه چگونه با خودروی شخصی به کیش سفر کنیم؟ کسب کرده باشید