هشدار مقامات سابق آلمانی درباره خطر فروپاشی اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، پنج تن از سیاستمداران بلندپایه سابق حزب سوسیال دموکرات از جمله “گرهارد شرودر”، صدراعظم اسبق آلمان همبستگی بیشتر دولت آلمان نسبت به اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا را خواستار شده در بیانیه مشترکی که رسانه‌های آلمانی آن را منتشر کردند نوشتند: آلمان از طریق اتحاد اروپایی به‌طرز چشمگیری در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی پیروز شده است و حالا باید به‌خصوص سهم خود در غلبه بر این بحران سخت را ایفا کند.

از جمله امضاکنندگان دیگر این بیانیه “پیر اشتاینبروک” و “هانس ایشل”، وزرای دارایی سابق آلمان، “بریگیته تسیپریس”، وزیر اقتصاد سابق و جولیان روملین، وزیر فرهنگ سابق آلمان بودند.

آن‌ها در این بیانیه خواستار تشکیل یک صندوق بزرگ همبستگی اروپایی شدند که هزینه‌های عظیم بحران و بازسازی اقتصاد اروپا را تحمل کند. به‌گفته این مقامات سابق آلمانی این صندوق باید بخشی از بودجه اتحادیه اروپا باشد و مشترکاً توسط همه کشورهای عضو این اتحادیه تضمین شود.

در این بیانیه با نگاهی به نشست اتحادیه اروپا که قرار است روز پنجشنبه برگزار شود آمده است: “اکنون زمان همبستگی نامحدود اروپایی است.”

در این بیانیه همچنین هشداری هم داده شده و آمده است: اگر ما اکنون از همبستگی کامل خود با سایر کشورهای اروپایی خودداری کنیم خطر فروپاشی اتحادیه اروپا به وجود می‌آید.

آلمان در معرض انتقاد شدیدی به‌خصوص از طرف کشورهای جنوب اروپا از جمله ایتالیا، اسپانیا و همچنین فرانسه قرار دارد چرا که با پیشنهاد آن‌ها برای اجرای طرح بدهی‌های مشترک اروپایی برای مقابله با عواقب اقتصادی بحران کرونا مخالفت می‌کند.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link