هشدار سیاستمدار ارشد فرانسوی درباره اظهارات ماکرون در لبنان- اخبار اروپا – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری یورو نیوز، «ژان لوک ملانشون» رهبر حزب «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» که در سال 2017 به‌عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شرکت کرد، روز جمعه در خصوص اظهارات مداخله‌جویانه «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در بیروت به مردم لبنان هشدار داد.

ژان لوک ملانشون که از سال 2009 یکی از نمایندگان فرانسه در پارلمان اروپا بوده، طی پیامی توئیتری در واکنش به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون تصریح کرد: «من نسبت به مداخله [دولت فرانسه] در امور سیاسی لبنان هشدار می‌دهم. این کار غیرقابل قبول است. فرانسه قیّم لبنان نیست.»

وی افزود: «من درباره اصلاحات مد نظر ماکرون به لبنانی‌ها هشدار می‌دهم و به آنها توصیه می‌کنم که از خواسته‌های انقلابی خود محافظت کنند.»

روز پنج‌شنبه امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه که در پی وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت به‌عنوان اولین مقام بلندپایه خارجی وارد لبنان شده بود، طی اظهاراتی مداخله‌جویانه اعلام کرد که اختصاص کمک‌های بین‌المللی به لبنان منوط به انجام اصلاحات سیاسی در این کشور است و اگر مقامات لبنانی اصلاحات پیشنهادی فرانسه را اجرا نکنند، وی شخصاً مسئولیت انجام این اصلاحات را برعهده خواهد گرفت.

بعد از ظهر روز سه‌شنبه به وقت محلی انفجاری مهیب بندر بیروت را به لرزه در آورد؛ انفجاری که تاکنون بیش از 150 کشته بالغ بر 5هزار مجروح بر جای گذاشته است.

به گفته «مروان عبود» استاندار بیروت، بر اثر این انفجار 300 هزار نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده و رقمی بین 10 تا 15 میلیارد دلار به تأسیسات و ساختمان‌های بیروت خسارت وارد شده است.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link