هجمه هدفمند سعودی‌ها علیه حزب‌الله؛ تلاش برای مبرا کردن تل‌آویو از دخالت در انفجار بیروت- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عبدالرحمن الراشد سردبیر سابق روزنامه الشرق الاوسط و یادداشت نویس ثابت این روزنامه در این رابطه آرزوی خود را به شکل پرسش مطرح کرد و نوشت آیا این انفجار می تواند پایان حزب الله را رقم بزند؟

این خود بخشی از هجمه گسترده سعودی است که همزمان با انفجار مهیب بیروت به نقطه اوج خود رسیده است تا جایی که یکی از روزنامه نگاران نزدیک به جریان المستقبل و همسو با عربستان با استناد به سخنان سران رژیم صهیونیستی آنها را از هر نوع اتهامی در این زمینه مبرا می داند.

عونی الکعکی که خود را رئیس سندیکای روزنامه نگاران لبنان هم معرفی می کند در سرمقاله روزنامه الشرق لبنان با تفسیر اظهارات مسئولین صهیونیست آنچه را که آنها در مورد حزب الله نگفته اند، به نمایندگی از آنها اعلام می کند.

این روزنامه نگار تلاش کرد تا در راستای خط مشی سعودی علیه حزب الله اظهارات دانی دانون سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد علیه حزب الله را به زبان لبنانی ها بازگو کرده و پیش از آنکه تحقیقات جنایت صهیونیست ها را در قتل عام مردم بیروت به اثبات برسانند آن را به نوعی برای افکار عمومی توجیه کند.

او مدعی است رژیم صهیونیستی به روش هایی کاملا هوشمندانه به این نتیجه رسید که سلاح و مهمات از طریق بندر بیروت وارد لبنان می شود و اینکه از دیدگاه تل آویو باید بندر بیروت را بندر حزب الله توصیف کرد.

این نویسنده نزدیک به خط مشی عربستان با فراموشی تجاوزات روزانه جنگنده های رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان و ادامه اشغال کشتزارهای شبعا ، کشف تونل هایی که دبیرکل حزب الله لبنان آن را مربوط به دوره قبل از سال 2006 و جنگ 33 روزه اعلام کرده بود به عنوان نقض قطعنامه 1701 اعلام کرد.

او در مسند سخنگوی رژیم صهیونیستی تلاش می کند بین ادعاهای رسانه های رژیم صهیونیستی در کشف مقادیری نیترات آمونیوم در نقاط مختلف جهان که با راهنمایی موساد به دست نیروهای پلیس این کشورها افتاده و تلاش شد بدون هیچ دلیل قانع کننده ای به حزب الله نسبت داده شود و مخزن شماره 12 ،ارتباط ایجاد کند و سرانجام می پرسد چه ارتباطی بین اسرائیل و انفجار بندر بیروت وجود دارد؟

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link