نماینده ولی فقیه در سوریه: خداوند کمر مستکبران را شکست/ پیام مهم پرتاب ماهواره نور به دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابوالفضل طباطبایی که با ادامه تعطیلی نماز جمعه مصلای حرم حضرت زینب (س) به‌خاطر شیوع کرونا در یک برنامه‌ی ویدئویی سخن گفت، اظهار داشت: امروز شاهدیم که یک ویروس کوچک هیمنه دولت‌های مستکبر را فرو ریخته است.

وی افزود: برای همگان اثبات شده است که اگر خداوند اراده کند، با یک ویروس بسیار کوچک کمر مستکبران عالم را خواهد شکست و آنها را نابود می کند.

امام جمعه دمشق با اشاره به مفتضح شدن غرب با شیوع بیماری کرونا در این کشورها،‌ گفت: همه مردم دنیا دیدند که غربی‌ها چه‌طور از یکدیگر اقلام بهداشتی را سرقت و حق حیات از افراد مُسن و پیر‌ جامعه سلب و آنها را رها می‌کردند تا بمیرند.

آیت‌الله طباطبایی تجربیات کسب شده در دوران کرونا را بسیار مهم دانست و افزود: کرونا با اینکه مشکلات متعددی ایجاد کرد اما باعث شد در جامعه ما و در کشورهای اسلامی حس همدلی و کمک به همدیگر ارتقا یابد و شاهد توزیع گسترده بسته‌های غذایی توسط انسان‌های خَیّر و نیکوکار بودیم تا نیازمندان در این اوضاع سخت کمتر متحمل سختی شوند.

وی تصریح کرد: این روحیه همدلی و کمک به همنوع که برگرفته از تعالیم اسلامی است، بسیار با ارزش است و این روحیه باید هرچه بیشتر بین آحاد جامعه ما تقویت شده و گسترش یابد.

نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی نور سپاه پاسداران به فضا، اظهار داشت: این دستاورد بسیار بزرگی است که دوستان را بسیار خوشحال و دشمنان را بسیار عصبانی و ناراحت کرد.

وی افزود: پرتاب ماهواره نور، پیام مهمی برای جهان داشت که خدای متعال جامعه مومنان را با همه سختی‌ها، فشارها و تحریم‌ها یاری خواهد کرد تا به پیروزی نهایی برسند.

آیت‌الله طباطبایی در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر استفاده مومنان از برکات ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه رمضان یک دوره استثنایی برای تصفیه روح از گناهان و جلا دادن آن و بهترین زمان برای تقرُّب هرچه بیشتر به درگاه الهی است.

امام جمعه دمشق عظمت حرکت امام خمینی (ره) را ثمره خودسازی و تقرب به خدا دانست و تاکید کرد: حضرت امام در ماه رمضان با لغو ملاقات‌های خود، تمام وقت مشغول عبادت بودند و این ارتباط قوی ایشان با خدای متعال سبب پیروزی‌های بزرگ و دستاوردهای عظیمی بود که با وجود همه مشکلات و سختی‌ها حاصل شد.
انتهای پیام/

[ad_2]

Source link