نماینده ولی‌فقیه در خوزستان: راه نجات “هفت‌تپه” تغییر مدیریت و حمایت نهادهای انقلابی است- اخبار خوزستان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد همزمان با عید غدیر در جمع کارگران نیشکر هفت‌تپه مقابل فرمانداری شوش حاضر شد و اظهار داشت: تا آخر کنار کارگران هستیم و بخش عمده این مشکلات به سمت مدیریت ناکارآمد است. اگر مدیریت را افراد کارآمد به دست بگیرند، مشکلات حل می‌شود.

وی افزود: مدیران و مسئولان باید به شکل جهادی وارد کار شوند. کسانی که حقوق نجومی به طور مثال 45 میلیون تومانی دریافت می‌کنند، سزاواری داشتن مسئولیت بر مستضعفین را ندارند؛ برای من جای تعجب است این‌ها چگونه این همه پول را هزینه می‌کنند؟

حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: مدیران اجرایی که مسئولیت‌ها را در دست دارند، باید بین مردم بیایند و دولت باید یک نفر نیروی توانمند برای مشکلات مردم به استان بفرستد.

وی بیان داشت: من بارها در خطبه‌های نماز جمعه به بیان مشکلات مردم پرداختم و باز هم می‌پردازم. من امروز با زبان روزه به بین شما آمدم تا مجدد به صحبت‌های شما گوش دهم و برای حل آن تلاش کنم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: حقوق نحومی و دستمزدهای بالا آفت انقلاب است و سزاوار نیست در حالی که غیزانیه و نیشکر هفته تپه داریم مسئولی در کشور حقوق نجومی بگیرد.

وی افزود: باید هر چه سریعتر مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه انجام شود و اگر وزیری یا مسئولی حقوق نجومی دریافت می‌کند، صادقانه برای حل مشکلات این‌گونه مثل نیشکر هفت تپه یک ماه حقوق خود را به حل این مسئله اختصاص دهد؛ اینها نشان مسئولیت و دلسوزاندن است.

حجت الاسلام موسوی فرد بیان داشت: مجلس و دولتی‌ها، به مشکل خوزستان رسیدگی کنند. خوزستان در زمینه فاضلاب مشکل دارد. متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی ما به سمت تعطیلی می‌روند، اینها نیاز به توجه دارند.

وی ادامه داد: بخش زیادی از این مسایل به دلیل مدیریت نامناسب است و مدیران ضعیف این مشکلات را ایجاد کردند، عده‌ای به‌نام خصوصی سازی دنبال شخصی‌سازی هستند و نظارتی بر عملکرد این افراد وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: درباره نیشکر هفت تپه باید این مجموعه از دست اسدبیگی و افراد منتسب و منصوب به آن خلع ید شود. لازم است مجموعه‌های توانمند کشور مثل بنیاد مستضعفان یا ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(رع) کمک کنند تا این مجموعه راه بیافتد.

وی با گلایه تند از ضعف مدیریتی در خوزستان بیان داشت: خوزستانی که منابع عظیم نفتی و آبی دارد نباید با مشکلات ابتدایی دست و پنجه نرم کند.

حجت الاسلام موسوی فرد به وجود مدیران پروازی در استان اشاره کرد و گفت: این‌همه جوان و مدیر توانمند لر، بختیاری و عرب و دزفولی و شوشتری و همه نژادهای هموطن در استان داریم؛ چرا باید یک غیربومی که دلسوز استان نیست با پرواز بیاید و طول هفته مجدد از استان خارج شود؟

وی با اشاره به ضرورت ساده‌زیستی بیان داشت: برای رشد و پیشرفت و انقلابی عمل کردن نیاز به ساده زیستی داریم و بنده سعی کردم در همین مسیر حرکت کنم.

انتهای پیام/341/س

[ad_2]

Source link