نخستین محموله‌های دریایی ایران در کویت تخلیه شد؛ ورود 28 شناور صادراتی به بندر کویت- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

نوراله اسعدی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اهواز‌ اظهار داشت: کشور کویت پس از شیوه کرونا از پهلوگیری و تخلیه 28 فروند شناور ایرانی حامل کالاهای صادراتی از بندر خرمشهر بودند، مانع می‌شد.

وی افزود: این شناورهای برگشتی از کویت از اسفندماه گذشته زیر بار در اسکله های بندر خرمشهر منتظر بازگشایی بنادر کویت و تخلیه بار بودند.

مدیر‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به موافقت بنادر کشور کویت ، گفت: با موافقت این کشور، امکان تردد و تخلیه بار برای شناورهای پهلو گرفته در بندر خرمشهر فراهم شد. در این دوره پساکرونا شیوه بسته بندی بارها تغییر کرد.

وی درباره این تغییر شیوه بسته بندی اظهار داشت: کالاهای ایرانی به شیوه استافینگ و یا کیسه گری در قالب کیسه جامبو در ترمینال کانتینری مجهز و پیشرفته بندر خرمشهر به کشور کویت بارگیری شد.

اسعدی بیان داشت: رونق باربری به بندر خرمشهر برگشته است و از ابتدای سال99 تاکنون به وسیله 3 فروند شناور در بنادر کویت باری به ظرفیت بیش از 500Teu  کانتینر تخلیه کردیم. بسته بندی و کیسه گری و همچنین استاف و چیدمان سایر کالاها نیز در کانتینر در حال انجام است.

 وی درباره علت تغییر در شیوه بسته بندی گفت: برای اینکه بتوانیم نظر بنادر کویتی را جلب و اختلاف بین صاحبان کالا و صاحبان شناورها کاهش دهیم، این تغییرات در شیوه بسته بندی صورت گرفته است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر درباره مزایایی این شیوه اظهار داشت: هزینه‌های خروج از اسکله‌ها و همچنین ریسک‌های ایمنی دراسکله های بندر خرمشهر در این شیوه کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/341/ش

[ad_2]

Source link