نحوه ایجاد جواهرات اپوکسی. مراحل اصلی

با کمک تار اپوکسی برای سنگهای قیمتی ، می توانید اساساً محدودیت های نوآوری را افزایش داده و به سنگهای قهقرایی ذهن تبدیل کنید. در این تمرین ، من به مسائل اصلی کار با زینتی اپوکسی با استفاده از پرونده تخلیه آدامس در سازه های منحصر به فرد پرداخته ام.

ما نیاز خواهیم داشت:

– صمغ اپوکسی PEO 510 یا PEO-610

– قالبهایی برای ریختن آدامس اپوکسی

– مقیاس سنگهای قیمتی

– دستکش الاستیک برای اطمینان از دست

– فنجان قابل پخش خرید رزین شفاف

– چوب چوبی برای مخلوط کردن تار

– حوله های کاغذی (برای تمیز کردن تنگناها پس از ریختن قطعات) با ارزش است

– کاغذ مواد برای اطمینان از جدول

– خلال دندان / میله های چوبی برای ترکیب اجزای بهبود دهنده

– بهبود قطعات برای پر کردن (تزئینات زینتی: آویز ، حلقه و موارد دیگر.

1epoxi

ما در مقاله ای گذشته نوشتیم که ظریف ترین روشهای مناسب برای انتخاب و جلوگیری از رفاه سرمایه گذاری اپوکسی ، از سرمایه گذاری و رفاه شما استفاده می کند. در این مقاله مراحل اساسی استفاده از آدامس اپوکسی برای سنگهای قیمتی را در نظر خواهیم گرفت.

1 قطعات را مخلوط کنید

قبل از شروع کار ، مسیرهایی را که بیان می کنید در چه مواردی وجود دارد را برای استفاده از قطعات سنگین اپوکسی برای سنگهای قیمتی جستجو خواهیم کرد. برای راحتی ، این اطلاعات در هر ظرف آدامس ثبت می شود. صمغ اپوکسی PEO-510 و PEO-610 باید به نسبت 4: 1 با وزن مخلوط شوند ، برای مثال ما باید 4 قطعه قطعه An و 1 قطعه از قسمت B را بگیریم. با استفاده از لیوان های تخمین زده شده ، در آن مرحله وسایل 3 ، 3: 1 خواهد بود.

لازم است به دقت مراقب نکات ترکیبی باشید. در صورت آسیب دیدن وسایل جانبی ، تار قوام نمی یابد ، اما چسبنده خواهد ماند. همانطور که می بینم ، مخلوط کردن اپوکسی با استفاده از مقیاس های با دقت بالا بسیار مفید است – این بسیار سریعتر است و تخمین ها دقیق تر از زمان ترکیب حجم می باشند. بر این اساس ، در تمرین ، با استفاده از این مقیاس ها بخش ها را می آمیزم.

برای شروع ، وزن شیشه ای را که در آن مخزن اپوکسی را مخلوط خواهیم کرد اندازه گیری کنید. بعد از نشان دادن وزن در صفحه برابری ، با فشار دادن دکمه TARE وزن را صفر کنید.

2epoxi 3epoxi

در حال حاضر ، هنگامی که سنگین بودن جام در نظر گرفته نشده است ، اندازه گیری کامل قسمت An را در آن بریزید. از آن نقطه به بعد ، با فشردن دکمه TARE در مقیاس ها ، محفظه را صفر می کنیم.

4epoxi 5epoxi

در حال حاضر سنگین بودن جام و قسمت An در نظر گرفته نمی شود ، به این ترتیب در یک فنجان مشابه اندازه گیری کامل بخش B را اندازه گیری می کنیم.

برای آسایش ، قسمت B را می توان از داخل کوزه داخل یک فنجان پلاستیکی دیگر ریخت و پس از آن برای مخلوط کردن با قسمت A در فنجان قرار داد. تمیز کردن گردن ظرف به دلیل پرتاب شیره با یک حوله کاغذی سودمند است.

6epoxi

بنابراین ، مهمترین کار انجام شده است – ما تعداد مشخصی از قطعات را تخمین زده ایم.

در حال حاضر اتصالات را با چوب چوبی مخلوط کنید. شیره را به خوبی از دو طرف جام و از پایه مخلوط کنید تا صاف کاملاً صاف باشد. این ترکیب به این بستگی دارد که آیا شیره اپوکسی در طولانی مدت محکم می شود ، بنابراین ما آنرا با هم مخلوط می کنیم.

2 از حباب های هوا رها شوید

7_1epoxi

در امتداد این خطوط ، تار ما کاملاً مخلوط شده و برای ریختن آماده شده است ، اما غالباً به دلیل ترکیب حباب های هوا در لثه می ماند. برای دور ریختن جیب های هوا ، قسمت اپوکسی سنگهای قیمتی باید در دمای 50-60 درجه سانتیگراد گرم شود.

در زمستان ، ماشین های گرمایش فوق العاده ای برای این کار هستند ، یا می توانید یک لیوان شربت را روی راحتی اجاق گاز برقی نگه دارید. نگرانی اصلی در اینجا این است که سعی نکنید بیش از حد سخت (!) و نه بیش از درجه حرارت. فقط باید آدامس را گرم کنیم تا معلوم شود که به تدریج سیال می شود ، در آن مرحله جیب های هوا بلافاصله از زمین خارج می شوند و کاملاً سر راست می شوند.

زمان گرم شدن به حجم اپوکسی متکی است ، هنگامی که تار مانند آب مایع می شود ، گرما را بیرون می کشد. برای گرم شدن یکنواخت لثه ، با چوب چوبی مخلوط شوید.

نکته دیگر این است که با گرم شدن به اندازه کافی طولانی و افزایش درجه حرارت ، اساساً برای تقویت لثه تسریع می شود ، و هنگامی که ما قوطی ها را درون قالب ها پر می کنیم ، به سرعت معلوم می شود. این ممکن است به طور کلی برای گسترش سبک به زمین منتهی نشود ، زیرا جیب های مختلف هوایی نشان داده می شوند ، اما از این عنصر می توان برای مثال برای پر کردن های چند لایه یا به دست آوردن یک طاق بلند استفاده کرد.

به شرط خاموش کردن ضخامت زمین ، می توانیم این کار را به دو روش مختلف انجام دهیم:

1 بعد از مخلوط کردن قطعات ، تار PEO-510 یا PEO-610 را به مدت 5-6 ساعت در یک فنجان بگذارید. در آن مرحله کمی با هدف که هیچ جیب هوا نشان نمی دهد مخلوط کنید.

2 تار را در دمای 50-60 درجه سانتیگراد گرم کنید.

با این شانس که در حین گرم شدن لثه اپوکسی مایع ، شبیه به آب شود ، با این حال کمترین جیب های هوا باقی مانده اند ، ما استرس نداریم ، آنها به هر سادگی بیرون می آیند.