ناگفته‌های نزدیکان “رجوی” از ماجرای خرید یک کوچه‌ در بغداد تا تفکیک شدید جنسیتی منافقین- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، جدول پخش ویژه شبکه مستند به دلیل ادامه‌دار شدن روزهای قرنطینه تا 6 اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت. در یکی از باکس‌های ویژه این شبکه که از ساعت 18:30 تا اذان مغرب است، مستندهای برگزیده تلویزیون به روی آنتن می‌روند. 

مستند «هویت مغاک» روایتی متفاوت از مسعود رجوی، سرکرده منافقین است که از زبان جداشدگان این سازمان به نمایش گذاشته می‌شود؛ این فیلم به بررسی ابعاد شخصیتی و تشکیلاتی مسعود رجوی از زبان نزدیکان وی می پردازد. این افراد کسانی‌اند که به واسطه فشارهای روانی که در گروهک منافقین به آنها وارد شده جنگیده‌اند تا بتوانند از این گروهک جدا شوند. 

در این اثر مستند سه نفر از اعضای جدا شده از سازمان منافقین، اسرار پشت پرده این سازمان را افشا و ناگفته‌ها و ناشنیده‌هایی شنیدنی در خصوص شخصیت مسعود رجوی را بیان می‌کنند؛ محمدحسین سبحانی، کریم غلامی و ادوارد ترمادو از جمله کسانی‌اند که در گذشته جزو منافقان بوده‌اند و با تحمل سختی‌های بسیار از این سازمان جدا و سرانجام به آلمان پناهنده شده‌اند. 

به گفته سیدمهدی مؤیدی، کارگردان فیلم مستند «هویت مغاک»، این فیلم سراغ سه نسل از اعضای منافقین رفته‌ است؛ نسلی که از ابتدای انقلاب عضو سازمان بود و مدارج عالی این گروهک را کسب کرده بود، نسلی که اتفاقی به آنها پیوسته و نسل سومی که جوان‌تر بوده و به واسطه افراد دیگر عضو سازمان شده است؛ حالا این سه نسل از مسعود رجوی می‌گویند، شخصیتی که از نزدیک دیده‌اند و او را خوب می‌شناسند.

ماجرای کوچه‌ای در بغداد که برای در امان ماندن مسعود رجوی به طور کامل توسط سازمان خریداری شده بود، مخفیگاه ویژه او در کردستان عراق برای کشتار کردها، تفکیک شدید جنسیتی بعد از عملیات مرصاد و … از جمله ناگفته‌های سازمان است که در این مستند بیان می‌شود. 

مستند «هویت مغاک» به کارگردانی سیدمهدی مؤیدی روز یکشنبه ساعت 18:30 از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. 

انتهای پیام/ 

[ad_2]

Source link