ناگفته‌هایی از ‌اهتمام ویژه‌‌ “شهید سلیمانی” به حضور در گلزار شهدا‌ / حاج قاسم کدام شهید را مستجاب الدعوه می‌دانست؟- اخبار کرمان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سردار محمدرضا حسنی‌سعدی صبح امروز در دیدار با امام جمعه کرمان با تسلیت ماه محرم و ایان عزای امام حسین (ع) اظهار داشت: هزار و 24 شهید در گلزار شهدای کرمان هستند که بالغ بر 400 نفر از این شهیدان پاسدار هستند.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی ارادت ویژه‌ای به حضور در گلزار شهدای کرمان داشت افزود: مادر سه شهید سیف‌الدینی که خودش هم امسال به رحمت خدا رفت، 61 سال پیش در مکه و در خانه خدا دعا می‌کند که پسرانی به من بده که مومن باشند و بعد از این دعا خداوند سه پسر می‌دهد که شهید شدند.

مدیر گلزار شهدای کرمان با بیان اینکه “47 نفر از شهدای گلزار شهدای کرمان از سادات بوده و 11 نفر از آنها روحانی هستند” گفت: 126 شهید دانش آموز و 69 شهید از شهدای غدیر و چهار شهید از شهدای ترور در گلزار شهدای کرمان آرمیده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از شهدا به نام علاء عبدالراجی اصالتا عراقی است ادامه داد: دو شهید مدیرکل بوده‌اند و 23 شهید گمنام در گلزار شهدای کرمان وجود دارد.

حسنی‌سعدی با بیان اینکه مادر شهید اخلاقی از شهدا می‌خواهد که اگر قرار است فرزندش شهید شود روز عاشورا شهید شود گفت: چهار شهید مدافع حرم ایرانی و 5 شهید مدافع حرم فاطمیون در این گلزار شهدا هستند.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم در شب عید نوروز 98 تنها به گلزار شهدا کرمان آمده بود افزود: حاج قاسم وقتی مقابل مزار دو شهید بزرگوار جاوید و موسوی رسید گفت “شهید جمالی و بادپا به من گفته‌اند که ما هر چه خواستیم از این دو شهید گرفته‌ایم.”

مدیر گلزار شهدای کرمان با بیان اینکه شهدای بزرگی در گلزار شهدای کرمان وجود دارند که ناشناخته هستند و باید آنها را به دنیا معرفی کرد گفت: شهید علی ماهانی در گلزار شهدای کرمان است که حاج قاسم این شهید را مستجاب الدعوه می‌دانست.

وی بیان کرد: مادر شهید علی ماهانی می‌گوید پای شهید در یکی از عملیات‌ها به شدت مجروح شده بود، یک روز در خانه من 20 بار رفتم روی حیاط و کار داشتم، هر بار که داخل اتاق می‌آمدم جلوی پای من بلند می‌شد.

حسنی‌سعدی با بیان اینکه گلزار شهدای کرمان یک ظرفیت عظیم معنوی و فرهنگی است گفت: در دهه اول ماه محرم امسال هر شب شاهد حضور هزاران عزادار در گلزار شهدا و بر سر مزار حاج قاسم بودیم.

وی با اشاره به اینکه هر پنجشنبه از ساعت 18 در گلزار شهدای کرمان برنامه فرهنگی برگزار می‌شود و در این برنامه خاطره‌گویی رزمندگان دوران دفاع مقدس را داریم افزود: توسعه نورپردازی و روشنایی گلزار شهدای کرمان با لامپ‌های کم مصرف در دستور کار است.

مدیر گلزار شهدای کرمان با بیان اینکه “تا شهدای موجود در گلزار شهدای کرمان به‌طور کامل معرفی نشوند جای این سوال وجود دارد که چرا شهید حاج قاسم سلیمانی وصیت کرد من را در گلزار شهدای کرمان دفن کنید” ادامه داد: حاج قاسم نیمه شب به گلزار شهدا می‌آمد، در تاریکی شب نماز شب می‌خواند، در میان قبور مطهر شهدای کرمان قدم زده و با تک تک شهدا حرف می‌زد.

وی با اشاره به اینکه شهید مرتضوی‌نژاد که شهید شاخص کشوری کارمندی امسال است افزود: همانگونه که گفته بود این شهید بعد از جنگ به شهادت رسیده است.

انتهای پیام/511/ش

[ad_2]

Source link