میلگرد 16

میلگرد 16

میلگرد

شما چه اطلاعاتی از میلگرد، میلگرد آجدار و قیمت میلگرد های موجود در بازار دارید؟ واضح است قیمت میلگرد بر اساس نوع، کیفیت، ابعاد و قطر آن متفاوت خواهد بود. میلگرد مکمل بتن در صنعت ساختمان سازی است و نقش استحکام بخشی به سازه های ساختمانی را برعهده دارد.

 این امر به دلیل مقاومت و خاصیت چرخشی و کششی میلگرد است که تحت فشار و وارد شدن نیرو خورد نمیشود بلکه نیرو را منتقل کرده و درنتیجه سازه را حفظ می کند. دیگر ویژگی کمک کننده در هماهنگی میلگرد فولادی و بتن نزدیک بودن دمای انبساط این دو است که برای تغییرات دما در شرایط جوی مختلف مهم می باشد. تغییر قیمت های تکانشی میلگرد بر قیمت تمام شده بازار مسکن اثبات شده است.

 

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار عموما از شمش و بیلت های فولادی و تحت فرآیند نورد گرم تولید می شود. گاهی از ضایعات آهن برای تولید میلگرد استفاده می شود که این امر بر استاندارد و کیفیت محصول تولیدی تاثیر سوء دارد.

در هنگام خرید میلگرد، مشتری مشخصات کامل و شرح آنالیزی میلگرد را دریافت می کند تا بتواند مناسب ترین انتخاب برای تولیدات خود را داشته باشد. میلگرد آجدار دارای برآمدگی های تکرار شونده در سطح خود می باشد که این برآمدگی ها بر روی افزایش سطح اصطکاک درگیر شدن بیشتر میلگرد با بتن موثر است و ترکیب یکپارچه تری را موجب می شود.

 

میلگرد 16

میلگردها دارای خواص مکانیکی متفاوتی هستند که در تفاوت خواص مکانیکی میلگردها ترکیبات شیمیایی تاثیر گذارند و همین سبب نام‌گذاری میلگردها به چهار دسته‌ی مختلف A3 ،A2 ،A1 و A4 شده است.

میلگردها را می‌توان بر‎‎اساس شکل ظاهری که دارند به دو گروه میلگرد ساده و میلگرد آجدار تقسیم کرد.

شاخه‌ای و کلاف دو نوع متداول تولید میلگرد است و میلگردهای کلاف، به صورت به هم پیچیده هستند. یکی از معرو‌ف‌ترین میلگردهای که می‌توان به آن اشاره کرد میلگرد 16 است که به دلیل مزیت‌های بالای این میلگرد متقاضی برای خرید میلگرد 16 زیاد است.

 

خرید میلگرد 16 | سپاهان آهن

روش نورد گرم، روشی متداول برای تولید میلگردهایی است که دارای نمره ی 5.5 تا 16 هستند.

در روش نورد گرم در ابتدا شمش‌های فولادی که دارای مقطع و طول معینی هستند داخل کوره‌های حرارتی نورد ریخته می‌شوند و هنگامی که به درجه حرارت تعیین شده رسیدند برای انجام عملیات نورد به خط تولید می‌روند و در آخرین مرحله میلگردهای تولید شده با استفاده از دستگاه به صورت کلاف بسته‌بندی می‌شوند و به خاطر کیفیت این نوع میلگرد فروش میلگرد 14 در اصفهان و بسیاری شهرهای دیگر رشد فراوانی داشته است.

بیشترین کاربردی که میلگردها دارند در صنعت راه و ساختمان سازی است که برای بتن ریزی، تقویت و جبران مقاومت کششی بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربردهای گسترده و مزیت‌های زیاد انواع میلگرد که در طیف وسیعی قرار دارند سبب متقاضیان زیادی برای خرید میلگرد شده است که متقاضیان می‌توانند میلگردهای مورد نیاز خود را از طریق خرید مستقیم از کارخانه‌ها یا بنگاههای خرید میلگرد و آهن تهیه کنند.

 

خرید میلگرد 16

میلگرد آجدار 16 ذوب آهن اصفهان

جنس آلیاژ استفاده شده در ساخت و تولید میلگرد نوع کاربرد آن را مشخص می‌کند.

میلگرد 16 که سطح مقطع آن 16 است از نوع میلگرد A3 بوده و به ساده و آجدار تقسیم می‌شود.

کاربرد میلگرد 16 با توجه به ساده و آجدار بودن نوع آن متفاوت است. کاربرد میلگرد آجدار سایز 16 برای ساخت بتن، ستون و ساختمان سازی کاربرد دارد. ستون از اعضای اصلی سازههای ساختمانی است که نیروهای فشاری را تحمل می‌کند.

تعداد میلگردهایی که برای سازههای ساختمانی استفاده می‌شود با توجه به بار‌های وارد شده به سازه تغییر می‌کند. از میلگرد ساده سایز 16 برای کارهای صنعتی، ساخت محورها و شافت‌ها استفاده می‌شود.

خرید میلگرد 16 با توجه به کاربردها و مصارف بالایی که دارد در لیست پر فروش‌ترین نوع میلگرد قرار دارد. بعضی از بنگاه‌های خرید و فروش میلگرد شرایطی را برای مصرف‌کننده قرار داده‌اند تا آنها قادر به خرید میلگرد اقساطی باشند.

با توجه به اینکه دستورالعمل تنظیم بازار وضعیت ثابتی ندارد و قیمت ارز بر روی قیمت انواع میلگرد تاثیر گذار است لازم است قبل از خرید انواع میلگرد از قیمت میلگرد به روز اطلاع پیدا کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

استفاده از سازه‌های فولادی برای حمایت ساختاری، در بین سازندگان تجاری و در کاربردهای صنعتی بسیار رایج است. از طرفی قیمت فولاد خام با نوسانات زیادی در بازار مواجه است. به عنوان یک نتیجه می‌توان بیان کرد که به طور چشمگیری هزینه عناصر فلزی در ساختمان به همراه تغییرات بازار سهام افزایش می‌یابد.

اگرچه کاربرد فولاد در انواع مختلف پروژه‌ها متفاوت است، استفاده از تیرآهن‌های فولادی و میلگرد در هنگام ساخت، بازسازی و یا اضافه کردن آن‌ها به ساختار، مزایای بیشتری دارد.

از آنجایی که فولاد، در شکل خام کالایی است که با نوسانات آن، بازار دچار افزایش و سقوط تقاضا خواهد شد، تغییرات آن می‌تواند بر هزینه تولید محصولاتی که به واسطه آن تولید می‌شوند، تاثیرگذار باشد.

در نتیجه شاهد تغییر قیمت تیر آهن و میلگرد هستیم. با این حال لازم است با توجه به قیمت میلگرد به روز و سایر مقاطع طویل فولادی برای خرید این محصول اقدام کنیم.

منبع : ahanhyper.com